Ще кілька років тому лікарі вважали, що людям за 40 не варто перевантажувати себе фізично. Вони були переконані, що це серце може не витримати. Єдина рекомендація медиків була – піднімати ноги вгору.

Але, як виявилося, це зовсім так. Після 40 здоров’я дещо гірше, ніж у 20, але все ж таки не варто відмовлятися від активного способу життя. Варто займатися спортом, читати, ходити на прогулянки, зустрічатися з друзями, відвідувати казино Ельслотс – робити все що до вподоби. Сучасні медики рекомендують займатися фітнесом, але пам’ятати кілька моментів:

 • Давати собі поблажки: навіть 40-річний чоловік уже не той супермен, яким був у 18 років;
 • бути реалістом: якщо день видався нервовим або людина мало спала, то їй варто пропустити тренування.

Алгоритм тренувань має базуватися на трьох китах, точніше навичках:

 1. Накачування.
 2. Розтягування.
 3. Дихання.

Все це сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи. Кардіовправи 40-річній людині повинні подобатися більше, ніж серцевий напад.

Багато хто вважає, що розтяжка не важлива. Однак, це абсолютно неправильно. Вона зміцнює м’язи та кістки. Найпростішою вправою на розтяжку є повзання. Необхідно повзати не як дитина, а підкрадатися як дикий звір.

Правила проведення силових тренувань

Силовий блок вправ завжди проводиться після розтяжки. Варто виконувати декілька видів, які не конкурують одна з одною. Наприклад, підтягуватися і присідати або робити стінову тягу і жим.

Головні правила: 

 1. Виконувати вправи у 3-5 підходів по 3-5 повторень. 
 2. Загальний час: близько 20 хв. 

Не варто сильно старатися, адже організм вже має не ті здібності до відновлення. Займаючись менше, результат краще.

Деякі фахівці вважають, що раз на тиждень необхідно встановлювати особистий рекорд, займаючись дещо більше ніж зазвичай. Але наступного дня варто обов’язково відпочити: робити більше розтяжок чи в половину зменшити кількість силових вправ.

Кардіотренування на свіжому повітрі

Перебування на свіжому повітрі – одна з головних складових гарного фітнес-плану. Навіть звичайна ходьба зберігає струнку фігуру та здоров’я. Але однією ходьбою не досягнеш хорошої фізичної підготовки, тому людині потрібно займатися систематично і достатньо.

Біг

Деякі представники ЗМІ стверджують, що біг – не найкращий варіант для фітнес-тренування. Але його можна вважати найприємнішою і «найчистішою» вправою. Щоденна пробіжка допомагає скинути зайву вагу, покращити фізичну форму та зміцнити здоров’я.

Хороші варіанти кардіотренувань для людей із слабким опорно-руховим апаратом:

 • Їзда на велосипеді;
 • плавання;
 • веслування;
 • лижі.

Обов’язково варто чергувати заняття у спортивному залі із тренуваннями на вулиці. Так, людина, крім усього іншого, дихає свіжим повітрям, приймає сонячні ванни, що дарують вітамін D.

*На правах реклами