Проведене в США дослідження свідчить: яєчний білок містить з’єднання, здатне знижувати підвищений кров’яний тиск так само ефективно, як деякі ліки від гіпертонії.

Підвищений тиск є попередником небезпечних патологій судинного характеру. Коли він стає хронічно високим, то створює навантаження на стінки артерій, що стають з часом більш жорсткими, нездатними до розширення – це означає, що в серце, мозок надходить менше крові, і виникають передумови до виникнення серцевих нападів, інсультів.

Наукові фахівці з Університету Клемсона стверджують: існує старий добрий продукт, вживання якого на сніданок, допомагає знижувати тиск подібно до ліків, що прописуються гіпертонікам – курячі яйця. Згідно з їхніми даними, з’єднання яєчних білків “конкурує з препаратами від підвищеного тиску своєю здатністю знижувати його”.

«У лабораторії ми отримали докази того, що пептид, один з будівельних білкових блоків, знижує високий тиск подібно низькій дозі каптоприлу», – заявив провідний автор дослідження, доктор наук Жипенг Ю.

За словами вченого, попередні дослідження вже демонстрували, що пептид, званий RVPSL, має властивість блокувати вироблення ферменту, що підвищує кров’яний тиск. Дослідники з Клемсона експериментували з щурами, і упевнилися, що особливо ефективними в справі зниження тиску є білки смажених яєць (спочатку передбачалося, що більш корисними виявляться білки варених).

«Ми отримали ще один привід вважати добре відомий всім продукт на сніданок неймовірно корисним. Дані говорять, що поєднання яєчного білка з лікарськими засобами може стати потужним засобом боротьби з гіпертонією», – цитує вчених видання Express Health.

Крім того, фахівці рекомендують дотримуватися наступних правил харчування для зниження високого тиску:

  • скоротити кількість солі до кількості менше 6 грамів на день
  • їсти більше свіжих фруктів і овочів
  • контролювати споживання насичених жирів, додавати в раціон корисні рослинні олії
  • вживати клітковину.