Прекрасна новина для більшості людей, які хотіли б довше залишатися молодими. Вчені з Університету Лестера на основі вивчення геному понад 400 000 людей виявили прямий зв’язок між швидкістю пішої ходьби та біологічним віком.

Британські вчені виявили зв’язок між швидкістю пішої ходьби і довжиною теломерів – кінцевих ділянках хромосом, якими можна визначити як справжній біологічний вік людини, а й швидкість його старіння. Дослідники встановили, що якщо у людини протягом усього життя зберігається пристрасть до піших прогулянок, то вже в середині життя вона буде біологічно на 16 років молодша за своїх ровесників, які не люблять ходити пішки.

Дослідники вивчили генетичні дані понад 400 000 людей середнього віку. Чим швидше ходили пішки ці люди незалежно від інших видів фізичної активності, тим довшими були теломери. У цих самих теломерах містяться послідовності некодуючої ДНК, що повторюються, які захищають хромосоми від пошкоджень. Приблизно також спеціальні ковпачки на кінці шнурків не дають їм поступово розплітатися.

Щоразу, коли клітина ділиться, довжина теломерів скорочується. Аж до точки, коли вони стануть настільки короткими, що клітина більше не зможе проходити через ділення. Отже, теломери є найпотужнішим маркером біологічного віку незалежно від того, коли саме людина народилася і скільки їй років за паспортом.