Мамолог Фатіма Тамаєва: найчастіше після 40 років жінки виявляють у грудях фіброліпоми.

В інтерв’ю лікаря-маммолога Фатіми Тамаєвої прозвучало попередження про те, що у віці після 40 років жінки стають більш схильними до появи у грудях пухлин. За словами медика, таку особливість жіночого організму обумовлюють зміни, які відбуваються в ньому через менопаузу, що наближається.

«Хвороби молочних залоз з’являються у жінок у будь-якому віці, проте після 40 років ймовірність виникнення новоутворень у грудях вища», – заявила Тамаєва.

Фахівець зазначила, що у більшості випадків ці утворення доброякісні – так звані фіброліпоми молочної залози. Таким пухлинам властиво довго розвиватися безсимптомно, але коли вони виростають і збільшуються, можуть деформувати тканини молочної залози або відчуватися при пальпації, відкликатися хворобливістю.

Крім того, у жінок віком 40+ підвищується ризик появи листоподібних пухлин у грудях. Їх розвиток також супроводжується болем у молочних залозах, крім цього – витончення епідермісу. Такі пухлини можуть перероджуватися на злоякісні.

«Для того, щоб запобігти розвитку будь-якої мамологічної патології, важливо регулярно обстежуватися: щороку робити мамографію, регулярно проводити самообстеження грудей», – наголосила лікар-мамолог.