2014 вже практично закінчився, саме час подумати над тим, щоб наступний, 2015-й, став результативним!

Підводячи підсумки року, що минає, багато хто з нас відчувають невдоволення собою: це не встиг, це не зміг, того не досяг …

Але не варто посипати голову попелом, краще постаратися зробити все, щоб наступний рік став більш успішним – і в діловому, і в особистісному плані.

Порада 1

Проведіть роботу над помилками

Чого ви не досягли, і які були причини невдач? Намагайтеся акцентувати увагу на власних недоліках. Наприкінці аналізу невдач зробіть висновок на майбутнє: як ви будете чинити надалі, якщо ситуація повториться?

Порада 2

Визначтеся з завданнями

Чого конкретно вам хотілося б домогтися в 2015 році? Які плани ви мрієте здійснити? Чого досягти: стати успішною діловою жінкою, знайти радість материнства або зустріти свою любов? Складіть список того, що ви хочете зробити в наступному році. Але майте на увазі: ваші плани повинні бути максимально реалістичні! Якщо, скажімо, ви заплануєте скинути двадцять кілограмів, ви повинні чітко уявляти собі, як ви цього досягнете.

Порада 3

Почистіть оточення

Якщо ви серйозно задумаєтеся, то виявите, що серед ваших знайомих і друзів багато людей випадкових – тих, спілкування з якими не приносить вам ні користі, ні задоволення, ні підтримки. Вони попросту забирають у вас час і енергію – той час і ту енергію, які ви можете витратити набагато ефективніше! Можливо, настав час звести спілкування з ними до мінімуму?

Читайте також:  5 ключових правил для збереження здоров'я серця у повсякденному житті

Порада 4

Заплануйте оздоровлення відносин

Що вас не влаштовує в стосунках з найближчими – чоловіком (дружиною), мамою, дітьми? Можливо, в тому, що вони недостатньо ідеальні, є і ваша вина? Наприклад, іноді краще висловити свої претензії вголос, а не збирати образу місяцями. Або відверто поговорити. Або попросити вибачення, якщо ви дійсно були неправі. Виділіть три основних своїх помилки у відносинах з близькими і постарайтеся їх не допускати.
 
Чим би ви не займалися на роботі – складними бізнес-схемами або сортуванням шкарпеток, – завжди потрібно домагатися поліпшення якості своєї роботи. Чомусь вам треба повчитися, в чомусь піднапружитись, щоб стати більш професійним? А може, ви відчуваєте, що вже виросли зі своєї посади? Тоді саме час намітити кроки, які приведуть вас на вершину кар’єрних сходів.

Читайте також:  6 шкідливих звичок, які згубно впливають на стан волосся

Порада 6

Не забувайте про задоволення

За великим рахунком, все, що ми робимо, повинно приносити нам задоволення. Навіть важка робота, в результаті якої ми досягаємо успіху. Навіть виснажливе доглядання за немовлям, якщо у відповідь ви отримуєте його посмішки і любов. Чи робите ви у вашому житті те, процес і результат чого не доставляють вам ніякого задоволення? Якщо так і є, то пора подумати: а для чого тоді ви витрачаєте свої життєві сили на це?

Порада 7

Будьте, нарешті, задоволені собою

Ніхто з нас не ангел, у всіх є недоліки, але це не привід вести з собою постійний внутрішній діалог і гризти себе за будь-яку помилку! Подумайте: які негативні думки про себе, свої здібності, зовнішності, звички і так далі переслідують вас постійно?

Складіть список цих думок: я дурний, у мене нічого не виходить, я не досягну успіху … Склали? Тепер урочисто спаліть цей список і постарайтеся надалі не підпускати до себе такі думки.

Порада 8

Задумайтесь про розвиток

Мозок, якщо його не живити новими знаннями, з часом втрачає здатність до ясного мислення. Варто про це пам’ятати – і ніколи не зупинятися в розвитку. Читайте книги, цікавтеся новими знаннями та відкриттями, вчіть іноземні мови або просто грайте в шахи. Домовтеся з собою, що хоча б раз на тиждень ви будете робити щось для свого розумового розвитку.

Читайте також:  Ось чому працювати з дому небезпечно для здоров'я

Порада 9

Усуньте “вбивць часу”

Скільки часу ви витрачаєте даремно – на перегляд безглуздих серіалів, ходіння по сайтах, поїдання третього за рахунком сніданку? Можливо, саме цей час ви могли б присвятити тому, що принесе вам дійсну користь: відвідування спортзалу, читання книги або спілкуванню з коханою людиною. Постарайтеся ловити такі моменти, коли ви неусвідомлено вбиваєте свій час – і усувати їх.

Порада 10

Будьте позитивні!

Ніщо не відганяє від нас удачу швидше, ніж песимізм. Мисліть позитивно – і тоді до вас магічним чином почнуть притягатися хороші люди і хороші події!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАГАДАТИ БАЖАННЯ В НОВОРІЧНУ НІЧ

ЩО ТАКЕ ЛІНЬ І ЧОМУ ЛЮДИ ЛІНУЮТЬСЯ?

ВЧЕНІ ВСТАНОВИЛИ ІДЕАЛЬНИЙ ЧАС ДЛЯ ПОЧАТКУ РОБОЧОГО ДНЯ