Випадковий прокол ясни спровокував важкий сепсис або зараження крові. Пацієнту потрібна ампутація рук і ніг, він також впав в кому на три місяці.

Житель Англії Том Рей ніколи не забуде візиту до стоматолога, який він зробив в 1999 році, коли чоловікові було 38 років. Під час видалення каменів дантист випадково проткнув ясну свого пацієнта, і через цей прокол в кровотік потрапили небезпечні патогени. Сепсис розвивався стрімко, адже в той момент Том був хворий на грип, і його організм ослаб. Вже через кілька годин у чоловіка почалася нудота і піднялася температура. Потерпілого відправили в лікарню, де він впав у кому, з якої вийшов тільки через три місяці.

Читайте також:  Чому їсти на ніч все-таки можна

За цей довгий період в житті пацієнта відбулися як жахливі, так і приємні події. По-перше, лікарям для порятунку життя Тома довелося послідовно ампутувати йому руки і ноги, а також частину рота, так як бактерія стрімко поширювалася по організму. По-друге, через цю хворобу сім’ї довелося продати свій будинок, так як вона втратила бізнес. Дружині довелося повністю зосередитися на догляді за своїм чоловіком інвалідом. Втім, за ці ж самі три місяці дружина Тома справила на світ другу дитину-хлопчика Фрейда. У батьків вже була на той час дочка Грейс.

Після виходу з коми Том перебував у такому приграничному стані, що спочатку навіть не впізнав свою дружину. Йому знадобилася багатомісячна реабілітація. Сьогодні він навчився керувати протезами рук і ніг, проте дружина все одно продовжує піклуватися про чоловіка. Ну а Том виступає на різних зборах і розповідає про свою історію. Він закликає інших ніколи не відвідувати зубних лікарів під час грипу або інших подібних хвороб.

Читайте також:  Медиками названо 5 корисних здоров'я змін при відмові від білого хліба

Джерело: МедікФорум