ГоловнаНовини Здоров'яПісля візиту до стоматолога чоловік втратив всі чотири кінцівки

Після візиту до стоматолога чоловік втратив всі чотири кінцівки

Випадковий прокол ясни спровокував важкий сепсис або зараження крові. Пацієнту потрібна ампутація рук і ніг, він також впав в кому на три місяці.

Том Рей

Житель Англії Том Рей ніколи не забуде візиту до стоматолога, який він зробив в 1999 році, коли чоловікові було 38 років. Під час видалення каменів дантист випадково проткнув ясну свого пацієнта, і через цей прокол в кровотік потрапили небезпечні патогени. Сепсис розвивався стрімко, адже в той момент Том був хворий на грип, і його організм ослаб. Вже через кілька годин у чоловіка почалася нудота і піднялася температура. Потерпілого відправили в лікарню, де він впав у кому, з якої вийшов тільки через три місяці.

Читайте також:  Жити сто років. Наукові факти про довгожителів

За цей довгий період в житті пацієнта відбулися як жахливі, так і приємні події. По-перше, лікарям для порятунку життя Тома довелося послідовно ампутувати йому руки і ноги, а також частину рота, так як бактерія стрімко поширювалася по організму. По-друге, через цю хворобу сім’ї довелося продати свій будинок, так як вона втратила бізнес. Дружині довелося повністю зосередитися на догляді за своїм чоловіком інвалідом. Втім, за ці ж самі три місяці дружина Тома справила на світ другу дитину-хлопчика Фрейда. У батьків вже була на той час дочка Грейс.

Після виходу з коми Том перебував у такому приграничному стані, що спочатку навіть не впізнав свою дружину. Йому знадобилася багатомісячна реабілітація. Сьогодні він навчився керувати протезами рук і ніг, проте дружина все одно продовжує піклуватися про чоловіка. Ну а Том виступає на різних зборах і розповідає про свою історію. Він закликає інших ніколи не відвідувати зубних лікарів під час грипу або інших подібних хвороб.

Читайте також:  На ризик розвитку астми і алергії впливає режим сну

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News