Чим більше часу ми витрачаємо на навчання, тим здоровішими є. Дослідники з’ясували, що три додаткові роки за партою знижують артеріальний тиск і вагу.

Люди, котрі відвідують університети рідше стикаються з інфарктами та інсультами, оскільки володіють більш міцним здоров’ям. До такого висновку прийшли вчені з Університету Брістоля, який припустили, що кожні додаткові три роки, які людина витрачає на освіту, допомагають зменшити артеріальний тиск та індекс маси тіла. Зазначимо, що зайва вага як раз призводить до підвищення артеріального тиску або до діабету. Обидва цих стани здатні спровокувати інфаркти та інсульти.

Вченим раніше було відомо про те, що ризик серцево-судинних захворювань нижче серед людей, які витрачають більше часу на освіту. І ось тепер дослідники вирішили з’ясувати, наскільки саме довше потрібно вчитися для того, щоб досягти стійкого зниження небезпеки інфарктів і інсультів. Сама зв’язок між освітою і ризиком смертності частково пояснюється тим, що більш освічені люди мають більш нормальні показники артеріального тиску та ваги, а також значно менше курять.

Втім, це пояснює лише 50% зв’язку. Другі 50% поки є для вчених загадкою. Цілком можливо, що менш освічені люди просто рідше відвідують лікарів і харчуються менш здоровою їжею.