Кожна жінка, яка піклується про своє здоров’я, повинна регулярно відвідувати лікаря-гінеколога, навіть якщо її нічого не турбує. Крім консультації і стандартного гінекологічного огляду, у лікаря також можна дізнатися відповіді на найпопулярніші питання, про які йтиметься нижче.

Якщо аналізи мазків на флору «хороші», чи гарантує це відсутність захворювань, що передаються статевим шляхом?

На жаль, це не так. Навіть якщо аналізи мазків на мікрофлору хороші, то у вас можуть бути інфекції. Особливо, якщо ви відчуваєте такі симптоми як свербіж, виділення і інші. У таких випадках потрібні додаткові дослідження, про які вам скаже лікар після консультації.

Чи можна самостійно приймати протизаплідні засоби?

Найкращим варіантом буде консультація з акушером-гінекологом, який професійно займається питаннями контрацепції і зможе порадити вам оптимальний варіант. Самостійно можна користуватися тільки бар’єрними видами контрацепції, наприклад, презервативом.

Читайте також:  Що потрібно знати про донорство ооцитів?

Приймати протизаплідні засоби самостійно небажано, оскільки це може стати причиною розвитку побічних ефектів. Іноді гормональні протизаплідні препарати провокують розвиток злоякісних захворювань.

При прийомі контрацептивних засобів один препарат можна замінювати іншим, проте ці засоби повинні ставитися до тієї ж групи препаратів. При цьому важливо перебувати під наглядом гінеколога. У ряді випадків може виникати ситуація, коли лікар порекомендує вам змінити протизаплідний засіб.

Лікар-гінеколог

Скільки років можна користуватися внутрішньоматковою спіраллю?

Різні внутрішньоматкові спіралі відрізняються між собою терміном дії, який, як правило, вказується на упаковці. В середньому, це від 3 до 7 років. Потрібно своєчасно отримати спіраль, оскільки процеси розпаду матеріалу, з якого зроблена спіраль, негативно відбиваються на стані слизової оболонки матки. Також існує небезпека вростання елементів спіралі в слизову оболонку матки, що вкрай небажано. Встановлювати і витягувати спіраль повинен лікар-гінеколог.

Читайте також:  Які мікроорганізми найчастіше зустрічаються у воді?
Як часто можна використовувати засоби для екстреної контрацепції?

Засоби для екстреної контрацепції використовуються у випадках, коли статевий акт уже відбувся і існує висока ймовірність зачаття. У таких препаратах міститься велика доза гормональних речовин, які запобігають розвитку вагітності.

Як ви розумієте, великі дози гормональних речовин негативно позначаються на здоров’ї жінки, тому приймати такі засоби не рекомендується частіше 1 разу на 6 місяців. В іншому випадку можлива дисфункція яєчників.

Як оральні контрацептиви можуть впливати на статеву активність?

Оральні контрацептиви є гормональними препаратами – аналогами прогестерону, який здатний знижувати статевий потяг. Правда, тут варто відзначити, що такий ефект виражений незначно і виникає далеко не у всіх. Часто на оральні контрацептиви вішають усіх собак, тоді як проблеми в інтимному житті потрібно шукати не в протизаплідних засобах, а у відносинах між статевими партнерами.

Читайте також:  5 болезней, при которых врач пропишет противовоспалительные препараты

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК

ЕКСТРЕНА КОНТРАЦЕПЦІЯ: ЗА І ПРОТИ

8 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОВИННА ЗНАТИ ЖІНКА ПРО СВОЄ ЛІБІДО