Свербіж шкіри, особливо якщо він відбувається без видимої причини, може бути дуже небезпечним шкірним знаком про наявні захворювання. В деяких випадках він вказує на діабет або рак.

Відомий берлінський лікар-дерматолог Яель Адлер дала інтерв’ю, в якому розповіла про те, що зміни в стані шкіри можуть сприяти ранньому виявленню захворювань. За словами фахівця, прищі і висип часто бувають пов’язані із захворюваннями внутрішніх органів, включаючи важкі і небезпечні, в тому числі рак.

“Навряд чи який-небудь орган ще може так само багато говорити про наше внутрішнє і зовнішнє здоров’я, як шкіра. Вона не тільки реагує на алергію і зовнішні роздратування, але і змінюється практично при кожному захворюванні. Прищі, почервоніння і роздратування можуть бути результатом порушення роботи органів. Екзема, яка не реагує на кортизон, може вказувати на нестачу поживних речовин або шлунково-кишкові проблеми», – розповіла лікар-дерматолог.

Особливо серйозним сигналом тривоги, на думку фахівця, є свербіж шкіри, перш за все такий, для якого немає помітної причини. Яель Адлер зазначила, що подібний безпричинний свербіж є попереджуючим симптомом, який може вказувати на метаболічні захворювання, такі як діабет, а також рак.

З таким свербінням слід звертатися за обстеженням до лікаря, не намагаючись вирішити проблему самостійно, підкреслила експерт.

Джерело: МедікФорум