Камені в нирках являють собою відкладення у вигляді кальцію, що формуються всередині цих органів. Сечокам’яна хвороба заподіює неймовірні по-своїм відчуттям болі у вигляді кольок, так що краще не допускати її розвитку зовсім.

Пийте більше води. Найпростіша і базова порада, що відрізняється високою ефективністю. Вода сприяє відтоку сечі, а чим менше сечі виходить з організму, тим вища концентрація сечової кислоти в нирках. Це може привести до формування каменів. Лимонад або апельсиновий сік містять цитрат, що робить ці напої ще однією альтернативою води, якщо вона вам з якоїсь причини не по душі.

Читайте також:  Гастроентеролог розповіла як м'яко полегшити симптоми

Вживайте багаті кальцієм продукти. Дефіцит кальцію в організмі викликає стрибок рівня оксалатів. А це підвищує ризик формування каменів у нирках. Тому незайвим буде налягати на молоко та інші багаті кальцієм продукти.

Уникайте тваринних білків. Білки тваринного походження в свинині, курці або яловичині кислотні, вони збільшують рівень сечової кислоти в сечі. А це підвищує ймовірність формування оксалатних каменів в нирках.

Поменше оксалатної їжі. Камені в нирках створені з оксалатів, тобто клею, який з’єднує між собою сечу і кальцій в ті самі камені. Уникаючи вживання шпинату, шоколаду, батату, кави і буряка, можна різко знизити ризик каменів у нирках.

Читайте також:  Зберігайте міцні та здорові кістки за допомогою цих 4 порад

Менше солі. Надмірна кількість солі в сечі призводить до зниження абсорбції кальцію. А якщо рівень кальцію в сечі виростає, то збільшується і ймовірність виникнення каменів в нирках.

Джерело: МедікФорум