Факторами виникнення старечої деменції можуть виступати певні думки.

Розвиток невиліковної і смертельної форми деменції, яка звана хворобою Альцгеймера, може бути спровоковано негативними думками. Такий висновок зробили вчені Університетського коледжу Лондона (Великобританія) після багаторічного дослідження, в якому брали участь люди у віці старше 55 років.

Добровольцям регулярно вимірювали рівень депресивності та тривожності, а також фіксували, як часто вони роздумували про минуле і турбувалися про майбутнє. Учасники також були протестовані на пам’ять, увагу, просторове мислення та мову. Групі з 113 осіб провели позитронно-емісійну томографію для визначення рівня відкладень тау-білка і бета-амілоїдів.

Дослідники відзначили, що повторюване негативне мислення безпосередньо пов’язане зі зниженням когнітивних функцій (наприклад, погіршення пам’яті) протягом наступних чотирьох років, а також відкладенням в мозку шкідливих білкових агрегатів, що виявляються при хворобі Альцгеймера.

Читайте також:  Названо продукти, які забезпечують високий рівень омега-3

Власне, взаємозв’язок депресії і тривожності з подальшим розвитком деменції був помічений давно, проте вперше дослідним шляхом доведено, що таким фактором можуть виступати певні патерни мислення. Висновки вчених, в яких фігурує нова причина небезпечного недоумства, опублікована в журналі Alzheimer’s & Dementia.

Раніше вчені з південно-західного медичного центру Університету Техасу в США рекомендували займатися фізичними вправами, щоб зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.