Порушений зір після пробудження від сну вранці називається лікарями одним із провісників інсульту.

Гарвардські фахівці розповіли про симптоми, які можуть виникати незадовго до інсульту, стаючи попередженням організму про катастрофу, що насувається. Зокрема перед інсультом можливі такі стани.

  • Підвищення артеріального тиску.
  • Запаморочення.
  • Головний біль.

За словами медиків, ці симптоми часто не сприймаються як щось серйозне, і вони не мають належної уваги.

«Особливо тривожно, коли до них приєднуються оніміння, м’язова слабкість з одного боку тіла, асиметрія обличчя та порушення мови. Все це може попереджати про високий ризик інсульту, – цитує медпрацівників видання Express.

Фахівці загострили увагу, який симптом-провісник часто виникає за кілька днів до інсульту. Цією запобіжною ознакою вони назвали повну або часткову короткочасну втрату зору, яка зазвичай виникає вранці після пробудження. Порушення буває обумовлено закупоркою артерій, які живлять органи зору. Така закупорка здебільшого досить швидко минає і зір відновлюється. Однак через кілька днів після цієї людини може настати інсульт головного мозку.

Вчені, які представляють Пенсільванський університет, у свою чергу констатують, що ранкові проблеми із зором можуть означати розвиток так званого очного інсульту.

Багато людей з очним інсультом відзначають втрату зору в одному оці відразу після пробудження. Дехто каже, що перед очима ніби з’явилася темна пляма чи дивна тінь.

Експерти рекомендують звертатися з таким порушенням до лікаря. Очний інсульт говорить про схильність до тромбоутворення, через що для людини зростають ризики найнебезпечніших судинних порушень.