Коли були винайдені антибіотики, це стало великим проривом в медицині. Адже препарати такого типу націлені на те, щоб вилікувати хворих людей і врятувати їм життя. Але все ж таки, потрібно приймати до уваги і той факт, що такі лікарські засоби мають досить багато різних побічних ефектів. Яким чином вони застосовуються і як їх можна пом’якшити?

Особливості лікарських засобів – антибіотиків

Взагалі антибіотики є ефективними препаратами. Саме вони здатні за кілька днів вбити бактерію, яка з’явилася в людському організмі і значно поліпшити стан хворого. Такі препарати позбавляють від різних видів мікробів і, що не менш важливо, переривають процес їх розмноження. Знайти довідкову інформацію та офіційні інструкції про антибіотики, які випускаються на сьогоднішній день чисельними виробниками, і представлені на полицях аптек, їх вартість, можна в електронній версії довідника https://compendium.com.ua/. Лікарські препарати розподілені по групах відповідно до «Класифікаційної системі АТС» (розробленою і рекомендованої Європейським регіональним відділенням ВООЗ для застосування при проведенні досліджень споживання лікарських засобів) в залежності від їх дії на певний анатомічний орган або систему і відповідно до терапевтичних показань і їх хімічних характеристик. Наприклад, A07A A – застосовуються при кишкових інфекціях; D01A A – для місцевого застосування; G01A A – антибіотики, які застосовуються в гінекології; J02A A – для системного застосування; J04A B – протитуберкульозні; R02A B – застосовуються при захворюваннях горла; S01A A – антибіотики протимікробні.

Найпоширенішою причиною, по якій на антибіотики розвиваються побічні ефекти, – це порушення пунктів, зазначених в інструкції по застосуванню, а також ігнорування рекомендацій лікаря. На рівень тяжкості побічних ефектів впливають також такі фактори, як тривалість і доза прийому.

Таким чином, антибіотики – це сучасні препарати, які є незамінними лікарськими засобами при численних захворюваннях. Проте, не дивлячись на їх безумовну користь, на жаль, вони можуть викликати різні побічні ефекти.

Прийом антибіотиків

Прийом антибіотиків: 6 найпоширеніших побічних ефектів

Антибіотики, як уже з’ясували, мають широкий спектр різних побічних ефектів. Їх можна розділити на такі групи:

1. Розлади шлунково-кишкового тракту. Зазвичай вони проявляються нудотою, блювотою. Також часто з’являється запор та діарея. Такі симптоми виникають практично відразу після вживання пацієнтом препарату і закінчуються після завершення курсу лікування. Щоб вдалося уникнути цих неприйнятних наслідків, антибіотик, виготовлений у вигляді таблеток або капсул, можна замінити ін’єкціями. Звичайно ж, дати таку вказівку може тільки лікар. Крім цього, поліпшити самопочуття людини можна шляхом прийому антибіотиків на заповнений шлунок. Це пов’язано з тим, що їжа захищає слизову від контакту з лікарським засобом.

Особливості антибіотиків

2. Алергічні реакції. Наприклад, це може бути висип на шкірі або свербіж, набряк Квінке, кропив’янка і навіть небезпечний анафілактичний шок. В кожному окремому випадку важливо в найближчому часі звернутися за допомогою до лікаря, щоб він замінив призначений раніше препарат.

3. Дисбактеріоз кишечника. Як відомо, антибіотики знищують і патогенні, і корисні мікроби. Внаслідок цього склад мікрофлори кишечника суттєво порушується, що може проявлятися запорами, діареєю через кілька перших днів після початку прийому антибіотиків. Вони можуть навіть не пройти при завершенні лікування. Тому важливо паралельно приймати такі препарати, які нормалізують мікрофлору кишечника.

4. Проблеми з печінкою, нирками, а також ураження нервової системи. У таких випадках може піднятися висока температура. Колір шкіри може стати жовтуватим. Змінюється також колір калу і сечі. На те, що уражена нервова система, можуть вказувати біль в голові, а також запаморочення. У більш складних випадках з’являються проблеми із зором, слухом і навіть з координацією.

5. Молочниця. Коли склад мікрофлори порушується, тоді в організмі людини починають активно рости гриби Candida. Що ж стосується симптомів молочниці, з’являється сирнистий білий наліт у роті або в статевих органах, свербіж, печіння. В якості терапії потрібно приймати будь-які протигрибкові препарати. Також можна використовувати антисептики.

6. Гематологічні порушення. Саме вони вважаються найбільш важкими побічними ефектами, що проявляються після прийому антибіотиків. Може виникнути навіть гемолітична анемія.

Побічні ефекти антибіотиків

Якщо зловживати антибіотиками, не брати їх, як слід, за вказівкою лікаря, це може зробити шкідливий або ж взагалі марна дію на пацієнта. Відповідальність і рекомендацій, щоб прискорити процес одужання, а також уникнути розвитку неприйнятних побічних ефектів.

*На правах реклами