Нова робота вчених з Університету Огайо в США завершилася вердиктом про те, що сварки з подружжям можуть мати недооцінені у своїй небезпеки для здоров’я наслідки. Фахівці заявили, що такі конфлікти сприяють проникненню в кров патогенних речовин з кишечника.

Згідно з новими даними, сварки подружжя провокують розвиток розладу, відомого як «протікає кишечник», при якому пошкоджується слизова оболонка цього органу, приводячи до витоків з нього в кровотік хвороботворних бактерій. Розносячись з кров’ю по всьому організму, вони здатні викликати розвиток важких захворювань, стверджують дослідники.

Даний висновок був зроблений в результаті вивчення зв’язку між хронічним повсякденний стрес і синдромом протікає кишечника.

Читайте також:  Нутриціолог назвала вітаміни для покращення роботи мозку

«Було вже відомо про те, що потрапляння бактерій в кров при даному синдромі викликає запальні процеси. Ми переконалися, що стрес, випробовуваний подружжям у сварках, розкручує маховик запальних механізмів, сприяючи появі цілого ярла хвороб», – зазначили вчені.

Зокрема, вони пов’язують негативні фізіологічні процеси, пов’язані зі стресом в таких обставинах, з тривожними станами і депресіями, а також метаболічними розладами, такими як ожиріння і діабет.

Джерело: МедікФорум