ГоловнаНовини Здоров'яПоганий кровообіг: 8 симптомів, які можуть говорити про це

Поганий кровообіг: 8 симптомів, які можуть говорити про це

Здорова циркуляція крові є важливою умовою для нормального існування всього організму, але багато людей і не здогадуються, що у них є проблеми з кровообігом. Між тим порушення кровообігу можуть виникнути в будь-якому віці і привести до погіршення в роботі мозку, печінки, нирок, серця.

кровообіг

Оніміння і поколювання кінцівок. Ці симптоми не завжди вказують саме на погану роботу в системі кровообігу. Проте, ігнорувати їх не можна. Подібні відчуття можуть виникати через дуже небезпечних станів в організмі – наприклад, тромбів, захворювань вен.

Дискомфорт в ногах при ходьбі. Якщо під час ходьби ви відчуваєте неприємне почуття натягу, біль, печіння в литках або в одній ікрі, яке стихає, коли ви стоїте, обов’язково перевірте у кардіолога. Нерідко подібний симптом виявляється знаком серцево-судинного розладу, викликаного прогресуючою кальцифікацією судин, атеросклерозом.

Читайте також:  Несвіже дихання може сигналізувати про небезпечне захворювання

Опухлі щиколотки. У більшості випадків набряк ніг і щиколоток нешкідливий для здоров’я і самостійно проходить протягом 24 годин. Але в разі тривалих або періодично повторюваних набряків в ногах слід звернутися до лікаря. У свою чергу, якщо ноги раптово опухають, а набряк в них супроводжується висипом, свербінням, відчуттям жару в ногах або болем, необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Це може говорити про серйозне порушення кровообігу, тромби.

Втома. При поганому кровообігу кровотоку тканини і органи не отримують потрібної кількості поживних речовин і кисню. В результаті може виникати відчуття загальної втоми, м’язової слабкості або навіть хворобливості.

Читайте також:  Як часто можна приймати душ насправді

Зміна відтінку шкіри. Ще один симптом поганого кровообігу – з’являється у шкіри блідо-жовтий або блакитний відтінок.
Холодні руки і ноги. Підвищена чутливість до холоду і схильність до замерзання, холодні кінцівки навіть в досить обстановці також можуть говорити про погану циркуляцію крові.

Забудькуватість. Через повільний кровообігу починає страждати когнітивна функція, це пов’язано з недостатнім підживленням мозку поживними речовинами і киснем. Людина починає гірше міркувати, погано концентрується, все забуває.

Проблеми з нігтями і волоссям. На тлі поганого кровообігу можуть розвиватися такі проблеми як поганий ріст і підвищена втрата волосся, ослаблення, ламкість нігтів.

Читайте також:  5 правил для тих, хто хоче схуднути до літа

Рідкісне сечовипускання. При погіршенні кровообігу обсяги крові, що надходить до нирок, зменшуються. Як наслідок, може змінюватися функція сечовипускання, яке стає більш рідкісним, хоча споживання рідини залишається колишнім.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News