Дослідники з Єльського університету в США знайшли групу препаратів, які не дають організму засвоювати жир з їжі і таким чином перешкоджають набору ваги навіть в умовах раціону активного поглинання жирної і калорійної їжі. Про цю знахідку фахівців пише The Independent.

Спочатку вчені встановили, що деактивація певних генів змінює роботу кишечника – молекули жиру з нього перестають проникати в організм. Були проведені досліди на мишах, показали, що цей принцип працює: тварини не набирали ваги навіть після кількох тижнів вживання жирної їжі, оскільки жир з корми просто віддалявся з їх організму разом з екскрементами, його компоненти не потрапляли в кров.

Читайте також:  Зміцнює серце та судини, покращує захист від раку: чим ще корисна шипшина

Після цього фахівці виявили групу препаратів, які надають таку ж дію блокування молекул жирних при засвоєнні в кишечнику. Відомо, що ці препарати застосовуються при терапії глаукоми.

Вчені зазначають, що дія цих засобів на людях ще потребує повторної перевірки і уважного вивчення. За їх словами, дані речовини можуть перешкоджати не тільки всмоктування жиру, але і засвоєнню корисних речовин, що може бути небезпечно для організму.

Тим не менш, на їх основі цілком ймовірно створення нового засобу для боротьби з ожирінням, відзначили експерти.

Джерело: МедікФорум