ГоловнаНовини Здоров'яПоловині жінок загрожують страшні хвороби

Половині жінок загрожують страшні хвороби

Три серйозні недуги загрожують половині жінок, в той час як у чоловіків ризик становить 33%.

Смерть

Співробітники медичного університету в Нідерландах опублікували результати дослідження, в якому говориться, що половині жінок загрожують протягом життя інсульт, хвороба Паркінсона або деменція. При цьому ризик для чоловіків становить 33%.

Дослідження почали в 1990 році, в ньому взяли участь 12 тисяч чоловіків і жінок старше 45 років. У всіх учасників до початку дослідження не було інсульту, деменції або хвороби Паркінсона. Дані про здоров’я або причини смерті учасників збирали до 2016 року.

Читайте також:  Мариновані огірки допомагають від раку

За час дослідження близько п’яти тисяч учасників померли з різних причин. У цілому виявилося, що для жінок ризик неврологічних хвороб вище, ніж у чоловіків і вони загрожують кожній другій. Серед учасників дослідження приблизно у 1,5 була діагностована деменція у різних формах, понад 1,2 тисяч зіткнулися з інсультом, більше 250 чоловік – з хворобою Паркінсона.

Ризик розвитку всіх цих недуг зростає з віком, але при цьому для жінок в цілому вище. Правда, справа в тому, що для жінок істотно вище ризик деменції – 25%, в той час як у чоловіків він близько 13%. Що стосується інсульту і хвороби Паркінсона, то вони однаково загрожують і чоловікам, і жінкам.

Читайте також:  10 способів худнути без всяких дієт

Як уклали фахівці, так як для жінок старшого віку дуже високий ризик неврологічних порушень, необхідно проводити профілактику з раннього віку. Зокрема, здоровий спосіб життя і правильне харчування можуть істотно знизити ризики.

Читайте також:Корисно прочитати