Лікар Надія Подкоритова: занадто велика чи незначна різниця між верхнім та нижнім тиском може говорити про проблеми зі здоров’ям.

Лікар Подкоритова нагадала, що артеріальний тиск (АТ) відбиває силу тиску крові на судинну стінку. Верхній (систолічний) тиск є показником роботи серця, а нижній (діастолічний) – судин. Якщо ці показники стають занадто високими або, навпаки, низькими, – людський організм наражається на ризик порушень, включаючи такі небезпечні як інсульт головного мозку або інфаркт міокарда.

Лікар наголосила, що різниця між верхнім та нижнім тиском теж важлива для стану здоров’я та самопочуття людини.

«Різниця між верхнім та нижнім тиском також важлива. Невелика різниця може говорити про різні проблеми. Збільшення різниці також може бути несприятливою ознакою», – сказала медик.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Фахівець зазначила, що відповідно до рекомендацій, нормальний артеріальний тиск відповідає показникам у діапазоні від 120 на 70 до 129 на 79. Літні люди можуть мати дещо вищий тиск, для них це не вважатиметься патологією.

“Артеріальна гіпертонія діагностується, коли тиск перевищує 140 на 90”, – уточнила Подкоритова.

Лікар заявила, що чоловіки віком від 40 років і жінки, у яких настала менопауза, повинні контролювати свій АТ, періодично вимірювати його та за його високих показників звертатися до фахівців. Медик звернула увагу, що гіпертонія та інші хвороби серцево-судинної системи можуть довго протікати без симптомів.

Читайте також:  Сексолог дала пораду нерішучим коханцям

“Підвищені рівні артеріального тиску збільшують ризик серцево-судинних захворювань, пов’язані з ризиком когнітивних порушень та деменцією, але своєчасне лікування допомагає знизити ці ризики”, – констатувала експерт.