Після рекордного подорожчання цибулі в Україні багато людей замислилися, якими продуктами можна її замінити. За словами в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, є не менш корисні і поживні продукти.

Як написала медик у Facebooк, багатьом взагалі не до смаку цибуля: вона викликає алергію, погіршує синдром подразненого кишечника і часом видається взагалі антисоціальним продуктом.

Супрун стверджує, що ріпчаста цибуля містить мало вітамінів і мінералів, тому значно корисніше їсти зелену цибулю і порей.

“Вони містять багато кемпферолів. Це корисні для здоров’я судин флавоноїди, які зараз активно досліджують у зв’язку з потенційними протипухлинними властивостями. Кемпферолів багато у квасолі, молодих бобах, вині, малині, спеції гвоздиці і чорному чаї. Наприклад, в пореї і зеленій цибулі багато вітамінів А, К, В6 і магнію. Ви здивуєтеся, але порівняний вміст вітамінів і мінералів також у кропиві. Її можна додавати до зеленого борщу або рису”, — пише вона.

Як відомо, в цибулі є пребіотики — речовини, які любить кишкова мікрофлора. Розчинну клітковину цибулі можна замінити в раціоні коренеплодами: селерою або пастернаком, вівсяною і перловою кашею або яблуками.

Так само цибуля корисна для печінки. Вона знижує рівень цукру у крові, допомагає нормалізувати баланс ліпопротеїнів і зменшує запалення.

“Але тільки в разі поєднання зі здоровим збалансованим раціоном. Схожими і не такими антисоціальними продуктами можуть бути кріп, кориця, імбир, кінза і насіння коріандру”, — зазначила лікар, додавши, що жоден з продуктів не є ліками.

“За часів, коли не було спецій, цибуля була знахідкою, адже вона робила їжу духмяною. Але можна трохи заощадити і збагатити смак страв завдяки вже згаданим спеціям і зелені. Ще один варіант — посмажити редиску. Редиска, як і цибуля, також багата на сірковмісні сполуки, і може дати певну солодку гіркоту і аромат”, — написала Супрун.

Вона попередила, що улюблена багатьма золотиста смажена цибуля шкідливаи для здоров’я, і сприяє розвитку діабету, серцево-судинних хвороб і порушенню роботи нирок.

“Якщо вам дуже треба зробити паштет або смажене ніжним, то тушкуйте замість цибулі багаті клітковиною і мінералами яблука і груші або вже згадані пастернак чи селеру”, — радить вона.

Супрун нагадала, що авторитетних доказів того, що цибуля має виключні лікувальні властивості, не існує.

“Наприклад, цибуля не лікує застуду. Так, цибуля дійсно має певні бактерицидні властивості, але застуду викликають віруси. Якщо вам треба лікувати нежить або хворе горло, краще випийте теплого чаю і поспіть. А проти грипу допомагають лише своєчасна вакцинація і щоденна гігієна. якщо ж у вас висока температура, то слід не шукати цибулю, а запланувати візит до лікаря”, — резюмувала в.о. міністра.

Джерело: Обозреватель