Вітаміни продаються нам як невід’ємна частина нашого повсякденного життя, особливо вітамін D, Вітамін B12 і вітамін C. Однак вони можуть бути дорогими і часто не потрібні. Лікар розповів, які вітаміни насправді потрібно приймати.

Які вітаміни потрібно приймати щодня?

Як правило, людям не потрібно приймати вітаміни, якщо вони дотримуються здорової дієти.

“Багато новинних статей, рекламних оголошень та блогів можуть намагатися переконати вас у зворотному напрямку, але не дозволяйте шахрайству розлучитися з грошима. Коли ваше тіло отримує необхідні вітаміни з їжі, будь-які зайві вітаміни просто скидаються в унітаз!”,- пояснює Дебора Лі.

Проте, прийом вітамінів рекомендується при певних захворюваннях або обставинах.

Читайте також:  Від діабету, хвороб серця і холестерину: названі два корисні продукти

Доктор Лі навів три приклади-фолієву кислоту, вітамін D і залізо.

Фолієва кислота

Фолієва кислота рекомендується до зачаття і при вагітності.

“Жінкам рекомендується приймати 400 мкг вітаміну B9 (фолієва кислота) на день протягом трьох місяців, перш ніж вони почнуть намагатися зачати дитину, і протягом перших трьох місяців вагітності. Це зроблено для зниження ризику народження дитини з дефектом нервової трубки, таким як розщілина хребта або аненцефалія”.

Вітамін Д

Вітамін D грає в організмі безліч важливих ролей. Він допомагає контролювати ріст кісток і метаболізм, але також керує імунною системою і відіграє життєво важливу роль в імунній відповіді. Дорослим рекомендується приймати 10 мкг / день (400 МО) вітаміну D.

Читайте також:  Найкращий сніданок для здорового кишківника назвала дієтологиня

Добавки заліза

Залізодефіцитні препарати часто призначають пацієнтам із залізодефіцитною анемією. Однак не всім потрібно їх приймати.

“Добавки заліза можуть мати побічні ефекти і не повинні використовуватися людьми, які не страждають на анемію».

Приклади станів, які можуть викликати потребу в додаткових вітамінах, включають:

  • Запальне захворювання кишечника (виразковий коліт або хвороба Крона), целіакія, розлади харчової поведінки або після операції по зниженню ваги.
  • Тим, хто схильний до ризику остеопорозу, наприклад жінкам в постменопаузі, можна порадити додатковий прийом кальцію і вітаміну D. це слід обговорити з лікарем.
  • Людям, які вживають багато алкоголю, можна порадити приймати вітаміни, оскільки вони часто погано харчуються і у них може бути печінкова недостатність.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News