Чи думали ви, наскільки сильно організму може нашкодити їжа з ресторанів швидкого харчування? Ведучий YouTube-каналу The Infographics Show розповів, які наслідки для здоров’я можуть бути, якщо ваш раціон складатиметься лише з фастфуду.

Нездорова їжа може призвести до смерті. До того ж важливо розуміти, що до такої їжі взагалі належить. Перше, що зазвичай спадає на думку людям, коли вони чують про шкідливу їжу, – це цукерки, чіпси, фастфуд. Але не можна забувати і про напої на кшталт енергетиків, солодких газировок.

Коли фахівці говорять про нездорову їжу, вони мають на увазі продукти, які містять багато доданого цукру, солі або насичених жирів. Але що такі продукти роблять із нашим тілом? Якщо стисло, то нічого хорошого.

Насамперед – про короткострокові наслідки вживання фастфуду та іншої шкідливої ​​їжі. Наукові дослідження показують, що якщо таку їжу вживати хоча б раз на тиждень, це зашкодить організму за умови, що ви не ведете здоровий спосіб життя.

Можете уявити, що станеться, якщо їсти такі продукти щодня?

Також все залежить від того, що і скільки ви їсте, а також вашої активності протягом дня. Наприклад, якщо ви станете з’їсте пачку чіпсів, то організм отримає багато солі та натрію, а це підвищить кров’яний тиск. У результаті можуть виникнути різні проблеми зі здоров’ям: від втоми до серцевих нападів. Останнє малоймовірне, але можливо, особливо якщо ви вже ведете нездоровий спосіб життя або якщо у вас порушено роботу серця, розповідає The Infographics Show.

При вживанні газування в організм потрапляє дуже багато цукру. Це теж небезпечний для здоров’я компонент, якщо вживати його у великій кількості. Так, він використовується для виробництва енергії. Але якщо його занадто багато, то спочатку ви відчуєте себе дуже бадьорим та енергійним, а через короткий час відчуєте занепад сил та слабкість. Якщо ж ви будете вживати їжу, що містить багато цукру, щодня, то можете в результаті захворіти на цукровий діабет другого типу.

Дослідження при цьому показують, що люди, які харчуються шкідливою їжею хоча б двічі на тиждень, ризикують отримати діабет другого типу. А якщо вживати таку їжу щодня, то в якийсь момент ви точно занедужаєте на цукровий діабет.

Ще наукові дослідження демонструють, що між вживанням шкідливих продуктів та депресією є зв’язок. У фастфуді та іншій шкідливій їжі мало поживних речовин, а якщо вашому організму їх не вистачатиме, то згодом клітини мозку та тіла почнуть деградувати. У деяких наукових працях зазначається, що ті, хто постійно сидить на нездоровій їжі, на 51% більше схильні до депресії.

Також дієта, що складається тільки з фастфуду, може навіть вбити вас. Один із довгострокових наслідків вживання великої кількості солі та натрію – це підвищення рівня “поганого” холестерину в організмі та зниження рівня “хорошого” холестерину. Все це може призвести до розвитку хвороб серця і навіть інфарктів. Найімовірніше, протримайтеся лише один-два місяці до того, як ваше серце відмовить.

Фастфуд дуже шкідливий для травної системи. Головна причина цього у тому, що у його складі – мало клітковини. А клітковина допомагає уникнути запорів. Це означає, що при щоденному вживанні фастфуду всі цукри, жири та інші речовини будуть накопичуватися в організмі. Через запори сильне навантаження виявляється на травну систему, а це може сприяти появі геморою та гриж.

Через неправильне харчування може порушитися склад бактерій у кишечнику. Це може призвести до хворобливих спазм і скупчення газів в організмі. Згодом вам може знадобитися навіть фекальна трансплантація або інші процедури, щоб вам мікробіом знову став нормальним. Ще одним небезпечним захворюванням, яке може розвинутись через вживання хворої їжі, є дивертикуліт.

Воно включає такі симптоми, як пропасниця, нудота. Найгірше те, що біль у шлунку через цю хворобу не проходить за одну ніч, а швидкого вирішення проблеми немає. У крайніх випадках все це призводить до перитоніту, коли запалений мішечок у травному тракті розривається і весь його вміст виливається в черевну порожнину. Такий стан потребує негайного надання медичної допомоги.

Вчені також зазначають, що через фастфуд може розвинутись рак. В одному дослідженні 2019 року говориться, що дієта, що включає в основному нездорову їжу, призводить до послаблення імунітету, до підвищеного рівня запалень, вищого ризику появи алергії та раку. Експерти вважають, що пов’язано це з поживною цінністю таких продуктів. У людей, які їдять лише фастфуд, вищий ризик захворіти на рак товстої кишки, прямої кишки, дихальних шляхів, шлунка.

Крім всього вищезгаданого, через шкідливі продукти у вас може почати з’являтися більше прищів на обличчі. А ще в деяких розвивається екзема.

Також при вживанні великої кількості фастфуду ви неминуче наберете вагу. Ожиріння, своєю чергою, може призвести до інших небезпечних хвороб.

Нарешті, ви частіше хворітимете на респіраторні інфекції при щоденному вживанні фастфуду. У тому числі астмою.