Гельмінтоз – це зовсім не те, що б ми хотіли мати у себе. І ми намагаємося себе убезпечити, звертаємо увагу на різні знаки і симптоми, щоб не дай бог…. Чи все ми робимо правильно? Шість міфів.

Міф №1. Вимив руки, застрахувався від глистів. Цього недостатньо. Яйця гельмінтів ми можемо отримати поїдаючи немиту ягоду зі свого городу або пообідавши у вуличному громадському харчуванні, з’їздивши у відпустку в екзотичну країну або скупавшись у відкритій водоймі. Хоча, звичка до дотримання особистої гігієни – справа хороша.

Міф № 2. Якщо ти скрипиш уві сні зубами, значить у тебе глисти. Поширене повір’я, але правильне лише частково. Підвищений тонус щелепної мускулатури – наслідок високого нервового напруження. Деякі гельмінти, дійсно, виділяють токсин, який збуджує нервову систему, але далеко не всі. І далеко не кожна стресова ситуація пов’язана з глистами.

Читайте також:  4 поради лікаря для продовження життя, підтверджені фактами

Міф № 3. Негативний аналіз – гарантія відсутності гельмінтів. Якби все було так просто. У нашій країні поширено близько двадцяти видів глистів, в світі на порядок більше. Аналіз калу виявляє тільки двох-трьох паразитів. Точніше аналіз крові на антитіла, але він дорогий і його краще робити в стаціонарі.

Міф № 4. Блідість і худорба – ознаки гельмінтозу. Швидше ні, ніж так. Не кожна людина з гельмінтами блідий і худий і не кожен блідий і худий з гельмінтами. Такий стан може прийти до людини разом з цілим рядом захворювань від анемії до туберкульозу.

Читайте також:  Сильна тривога може бути симптомом серцевого нападу у жінок

Міф № 5. Якщо болить живіт, значить завелися глисти. Буває. Але трапляється, що гельмінтоз проходить безсимптомно або супроводжується слабкістю і головними болями або станом, що нагадує застуду. У той же час, болі в животі можуть говорити про самих різних патологіях шлунково-кишкового тракту і не тільки.

Міф № 6. На впала річ паразити забираються не відразу. Ви ж самі розумієте, що це жарт. Досить небезпечна, якщо річ упускає дитина, а потім тягне її в рот. Вам треба негайно вимити цю річ з милом перед тим, як повернути дитині.

І все-таки, якщо у вас є побоювання, що у вас або ваших близьких гельмінтоз, зверніться до фахівця і пройдіть обстеження. Не займайтеся самолікуванням!

Читайте також:  Яйця та сир названі серед найкращих білкових продуктів на сніданок