Запальні процеси в підшлункову обіцяють великі проблеми. Способи самодіагностики, які краще б знати кожній людині.

Якщо ви встанете, визначте, де приблизно знаходиться ваш шлунок і трохи нижче спробуєте знайти підшлункову залозу, ви сильно промахнетеся. Що б у вас не боліло нижче шлунка, це точно не вона. Підшлункова залоза знаходиться нижче шлунка, якщо ви лежите. Коли ви стоїте, вона з ним на одному рівні. Тепер про біль.

Біль, що носить оперізуючий характер, без точної локалізації, в лівому і правому підребер’ї з переходом на поперек – це ознаки запалення підшлункової залози (панкреатиту). Часом людині здається, що болить весь живіт і нирки. Але це не все.

Читайте також:  У вас офісна робота? Лікар назвав дивовижні фактори ризику високого холестерину

Ускладнення панкреатиту додають симптомів. Розглянемо жировий панкреатоз (ускладнення, при якому виробляються залозою ферменти, починають роз’їдати саму залозу). Людині може здатися, що у нього інфаркт. Виникає гострий біль в лівому підребер’ї, що віддається в лівому передпліччі. Ліки “від серця” не допомагають. Трохи легше ставати,, якщо ви прийміть “позу ембріона” і притиснете коліна до грудей. Крім того, починається не приносить полегшення блювота.

Справа в тому, що ферменти потрапляють в кров, розвивають ниркову недостатність і підсилюють загальну інтоксикацію організму. Далі починається ураження ЦНС, що призводить до психічних розладів.

Давайте, не будемо продовжувати, а при виникненні вищеописаних болів негайно звернемося до лікаря. Болі можуть пройти так само раптово, як і почалися. Може наступити ремісія навіть на кілька років. Але якщо підшлункова залоза вирішила показати свою вдачу, буде правильно тримати її під наглядом.

Читайте також:  Дієтолог попередила про небезпеку чаю