Довгі роки супи вважалися корисними, але тепер все більше людей відмовляються від них, вважаючи шкідливими.

Супи дуже популярні в усьому світі. Практично у кожного народу є свій популярний суп. Борщі в Україні, Фо Бо у В’єтнамі, Том Ям в Таїланді, Буябес у Франції, Харчо в Грузії. За радянських часів нас вчили, що суп потрібно їсти щодня. Зараз ситуація трохи змінилася, багато обходяться без супу по кілька днів, а деякі і тижнів. З’явилися противники супу. Ось аргументи, які вони висувають.

По-перше, в супі дуже мало корисних речовин, так як вони руйнуються при тривалій термічній обробці. Експерти запевняють, що це не так. Варка це один з найбільш щадних способів приготування продуктів. Температура не перевищує 100 градусів, у той час як при випічці або обсмажування продуктів температура може досягати і 300 градусів. Крім того, корисні речовини залишаються в бульйоні.

По-друге, деякі противники супів стверджують, що з супом в організм потрапляє стільки речовин, що печінка і нирки не справляються. Це твердження теж антинаукове. Дивно вважати, що при варінні в продуктах з’являється додаткові речовини. Також невірно вважати, що в бульйонах залишаються небезпечні речовини, коли він готується з якісних продуктів.

І ще один дивний аргумент супротивників супу – гарячі супи їсти небезпечно так як виникає ризик раку стравоходу і гортані. Тут дуже важливо розуміти, що будь-яка дуже гаряча їжа може бути небезпечна – чай, компот, суп. Різниці ніякої немає.