Як повідомили американські вчені, людям з високим рівнем “поганого” холестерину з раціону потрібно виключити цукор, а не продукти з насиченими жирами, як вважалося раніше.

Дієта з низьким вмістом вуглеводів ефективна для людей з групи ризику по серцево-судинних захворювань і зайвою вагою, гіпертонічною хворобою і цукровим діабетом, відзначили вчені.

Вони радять мінімізувати споживання продуктів, що підвищують рівень цукру в крові, включаючи хліб і картоплю. Це допоможе уникнути поява проблем зі здоров’ям.

– Протягом останніх 80 років людям з сімейною гіперхолестеринемією наполегливо рекомендували знижувати рівень холестерину за допомогою режиму харчування з низьким вмістом насичених жирів. Нове дослідження показало, що більш здорова для серця дієта повинна в першу чергу обмежувати цукор, — зазначив лікар-кардіолог, професор Девід Даймонд.

Гіперхолестеринемія-це захворювання, при якому рівень холестерину у пацієнтів в 2-4 рази вище, ніж у здорових людей.

Результати дослідження опубліковані в науковому журналі BMJ Evidence-Based Medicine.

Раніше дієтолог Михайло Гінзбург розповів, які продукти допоможуть знизити високий рівень холестерину в крові. За його словами, цибуля і часник при регулярному вживанні захищають стінки судин від наростання бляшок. А щоб знизити холестерин, потрібно їсти сушені яблука. Крім того, кориця знижує рівень поганого холестерину, запобігаючи розвитку атеросклерозу і гіпертонії.

Гіперхолестеринемія – один з головних факторів, що призводять до атеросклерозу. Холестерин накопичується, відкладається на стінках судин, вражаючи коронарні артерії, судини, що живлять головний мозок (Сонні і хребетні артерії), а також артерії нижніх кінцівок.