Про те, які поради про профілактику серцево-судинних захворювань вірні, а які є міфами, розповів лікар з Федеральної асоціації кардіологів Німеччини Херіберт Штанів.

Так, кава не несе загрози для здоров’я серця, навіть якщо споживати її регулярно, зазначив лікар. Більш того, кофеїн допомагає протистояти онкологічним захворюванням.

— Регулярне вживання кави знижує ризик розвитку деменції і діабету, — зазначив кардіолог.

А ось червоне вино, навіть у невеликих кількостях, збільшує ризик фібриляції передсердь, тобто викликає аритмію, хоча ми всі чули про його користь.

Лікар розвіяв ще один міф, що стосується жорсткої води. За його словами, вона не небезпечна для судин, так як вапно з води просто не може осісти на їх стінках, так як не накопичується в організмі, підкреслив він.

Силові тренування насправді корисні сердечникам, так як регулярні заняття з вагами зміцнюють мускулатуру і приносять користь судинам, додав лікар.

Також лікар спростовує тезу про те, що атеросклероз є «хворобою людей похилого віку». Все частіше в його практиці зустрічаються випадки захворювання у людей молодше 20, і найчастіше воно виникає через генетичну схильність.

А ось вираз “серце завмерло від переляку” лікар назвав істинною правдою: серце насправді може зупинитися в стресовій ситуації, при великому викиді адреналіну.

Також лікар погодився з твердженням, що чоловіки частіше страждають від інфарктів та інсультів, ніж жінки.