У багатьох сім’ях кашель у домочадців лікують традиційним питвом – молоком з медом. Фахівці стверджують, що цей метод може нашкодити здоров’ю.

Чим може зашкодити такий корисний, здавалося б, склад, – тим більше, що для купірування кашлю самі лікарі завжди радять рясне пиття, яке пом’якшує горло? Думку експертів на цей рахунок зібрав Телеканал новин «24».

За словами терапевтів, молоко і мед відносяться до сильних алергенів, – тому насамперед їх вживання не підійде людям, у яких може бути алергія на один з продуктів такого коктейлю. Алергія на мед зазвичай проявляється активно, але от про те, що організм не справляється з засвоєнням лактози, багато людей не здогадуються. Ознаки даного порушення часто сприймаються як симптоми інших розладів – у такому разі випите молоко з медом замість полегшення викличе лише дискомфортні відчуття.

Крім того, молочно-медовий напій може погіршити стан і спровокувати ускладнення у людей з підвищеним рівнем інсуліну і каменями в нирках, відмітили фахівці.

Ще один важливий нюанс, яким багато нехтують: молоко з медом має бути певної температури. Справа в тому, що при нагріванні напою до 60 градусів у складі меду починають відбуватися несприятливі зміни. У цьому продукті починає утворюватися оксиметилфурфурол, вкрай небезпечне для людського організму з’єднання, серед компонентів якого є і канцерогенні речовини, що провокують формування ракових клітин і пухлин.

Джерело: МедікФорум