Чашка кави з ранку не тільки бадьорить, але і може бути корисною для здоров’я. У кофеїну, який міститься в напої, імовірно є здатність знижувати ризик розвитку деяких захворювань.

Камені в нирках

У дослідженні за участю 217 тис. учасників було проаналізовано зв’язок між вживанням кави та ризиком розвитку каменів у нирках. Попередні результати показали, що він був нижчим у тих, хто регулярно пив цей напій, повідомляє Express. Вчені планують провести додаткові дослідження, щоб підтвердити цей взаємозв’язок.

Рак

Є припущення, що кофеїн впливає на ризик виникнення раку ротової порожнини і горла. У дослідженні, в якому взяли участь понад 900 тис. осіб, учасники випивали чотири або більше чашок кави в день. “Ризик смерті від раку порожнини рота у них був на 49% менше в порівнянні з тими, хто не пив напій або пив від випадку до випадку. Також дію кофеїну пов’язують зі зниженням частоти рецидиву раку грудей, простати і більш низьким ризиком раку ендометрія”, – пише видання.

Цукровий діабет другого типу

Одне довгострокове дослідження показало, що збільшення споживання кави більш ніж на одну чашку в день протягом чотирьох років може знизити ризик діабету другого типу на один відсоток. Поки причини такого впливу до кінця не з’ясовані, вчені проводять нові експерименти.

Інсульт

У Швеції дослідження більш ніж 34 тис. жінок, які не страждають серцево-судинними захворюваннями, показало, що ризик інсульту у них був на 22-25% менше, якщо вони випивали більше однієї чашки кави в день.

Незважаючи на те, що безліч досліджень передбачає користь кави для здоров’я, він може надавати і шкідливий вплив на організм. Залежність від кофеїну – це визнана проблема, яка може привести до абстинентного синдрому. Також ця речовина може бути пов’язано з такими станами, як безсоння і депресія.