Експерти в області здорового харчування попереджають: в деяких комбінаціях корисні продукти просто втрачають свої цінні для організму і здоров’я властивості.

Зокрема, краще забути про приготування різних м’ясних закусок в супроводі сиру. Дует м’яса і сиру може створити серйозну проблему для процесу травлення, так як засвоєння кожного з цих продуктів вимагає ферментів, що гальмують перетравлення іншого, тобто, сир уповільнює засвоєння м’яса, а м’ясо – сиру.

Крім того, не сполучаються (з точки зору здорового ШКТ) такі продукти, як риба і яйця, – з тієї ж причини, що і сир не поєднується з м’ясом.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці

Також неправильно запивати випічку чаєм – в цьому напої містяться дубильні речовини, які уповільнюють травлення виробів випічки. Булочки або круасани краще вживати разом з кавою, а не з чаєм.

Якщо ви любите їсти ківі разом з йогуртом, – терміново розлюбіть. Поєднання цих продуктів здається здоровим і корисним, проте насправді воно може шкодити здоров’ю. Ензим, який міститься в ківі сприяє розкладанню молочного білка, через що йогурт може стати причиною розладу травлення.

Ще одне популярне поєднання-алкоголь і солодке. Але келих вина разом з шоколадкою або тістечком негативно впливає на підшлункову залозу і погіршує травлення. Справа в тому, що поєднання алкоголю і солодощів підвищує рівень глюкози в крові, – причому відразу дуже різко.

Читайте також:  Лікар назвала цукор одним із найшкідливіших для судин продуктів