Сім простих порад , як знизити шанс своєї передчасної смерті , мінімізувавши ризик отримання серцевого нападу , розвитку інфаркту або інсульту.

1 . Регулярно перевіряйте тиск

Інсульт і захворювання серця входять до п’ятірки найбільш поширених причин смерті в усьому світі , щорічно забираючи життя близько 20 мільйонів чоловік. При цьому фахівці вважають , що в 80 % випадків цієї смерті можна було запобігти .

Ви істотно зменшите ризик передчасного відходу з життя , дотримуючись найпростіших профілактичних заходів і як мінімум раз на місяць перевіряючи рівень артеріального тиску. Пам’ятайте , що 7 % померлих від інсульту та інфаркту не досягнули 45 років .

2 . Уникайте помилок у дієті

Споживання надмірної кількості тваринних жирів і транс-жирів (твердих рослинних жирів , хімічним шляхом перетворених на рідку форму) спричиняє підвищення рівня « поганого » холестерину в крові , що , у свою чергу , забиває артерії.

Намагайтеся уникати жирних продуктів , маргарину , а також фастфуду та промислової випічки , що містить велику кількість вищезгаданих транс-жирів . Пам’ятайте , що існують численні дослідження, які показують , що вони викликають рак.

3 . Слідкуйте за рівнем цукру в крові

Надмірне споживання цукру може спричинити за собою розвиток діабету , що є одним з основних факторів, які підвищують ризик інсульту. Лікарі вважають , що наявність цукрового діабету « старить » організм людини на цілих 15 років .

Хронічно підвищений рівень цукру в крові викликає деструктивні зміни в кровоносних судинах (у тому числі , і в судинах серця і головного мозку) , при цьому багаторазово посилюючи негативні наслідки , наприклад , інсульту.

4 . Киньте палити

Список викликаних курінням факторів, що підвищують ризик серцевих хвороб , практично нескінченний: куріння підвищує тиск , куріння робить кров більш густою , куріння викликає відкладення холестерину на стінках артерій ( атеросклероз ) і так далі.

Вважається , що понад 20 % смертей в Сполучених Штатах Америки викликано курінням . При цьому під курінням мається на увазі як безпосереднє паління сигарет , так і вдихання чужого сигаретного диму , куріння кальянів , трубки і так далі.

5 . Підтримуйте нормальну вагу

Незважаючи на те , що різні формули « ідеальної ваги » досить приблизні (спортсмени можуть важити більше норми , не страждаючи при цьому ожирінням ) , такі формули таки здатні показати наявність надмірної ваги у людей звичайної статури .

Лікарі вважають , що якщо люди, що володіють зайвою вагою , знизять її всього лише на 5 кг , вони істотно знизять цим ризик серцевого нападу – у більшості випадків надмірна вага пов’язана з підвищеним тиском і високим рівнем холестерину в крові.

6 . Займайтеся фітнесом

Постійні заняття фітнесом і спортом (особливо використання різних кардіонагрузок – бігу , швидкої ходьби , плавання ) істотно знижують ризик інфаркту та інсульту , підтримуючи організм в цілому і серце зокрема в хорошій фізичній формі.

Крім цього ті , хто регулярно займаються фітнесом , в більшості випадків не страждають надмірною вагою , більш трепетно ​​ставляться до свого харчування і дієти , не допускаючи споживання зайво солодкої або надміру жирної їжі.

7 . Знайте ознаки інсульту

Ознаками інсульту можуть бути різкий головний біль (у більшості випадків) , відчуття слабкості однієї з половини тіла , раптові складності в розумінні мови , різке погіршення зору ( на один або два ока ) , порушення координації в просторі.

Якщо ви відзначили у себе ряд цих ознак , негайно викликайте швидку допомогу , не намагаючись дістатися до лікарні самостійно , і не приймаючи ніяких ліків. Пам’ятайте , що критично важлива професійна допомога протягом першої години .

***

Інсульт , інфаркт та інші серцеві захворювання є однією з найбільш частих причин смерті в усьому світі. Регулярно займаючись фізичними вправами і дотримуючись розумної дієти , ви можете істотно знизити ризик померти раніше .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ

СЕРЦЕВИЙ НАПАД

СЛАБКЕ СЕРЦЕ ТА ВІТАМІНИ