Погане харчування, алкоголь або віруси можуть викликати пошкодження печінки, і чотири симптоми говорять, що порушення в її роботі стають небезпечними.

Постраждалі люди рідко помічають початкові ознаки пошкодження печінки – такі небезпечні хвороби як цироз печінки, гепатит або рак печінки не викликають явного болю на ранніх стадіях. Німецькі медики називають чотири ознаки, на які слід завжди звертати увагу, про це пише видання Focus.

Сеча темно-коричневого кольору. Це може означати, що тканина печінки сильно пошкоджена в результаті надмірного вживання алкоголю або хронічного захворювання. Даним ознакою проявляється зараженням вірусом гепатиту.

Очне яблуко жовте, а не біле. Жовтувате очне яблуко сигналом порушення ліпідного обміну, що викликає навантаження на печінку. Крім цього – сигналом гепатиту.

Відчуття тиску в правій верхній частині живота. Велика частина печінки знаходиться в правій верхній частині живота. Якщо там виникає відчуття тиску, це може вказувати на жирну печінку.

Крім того, зазвичай виникають втома і труднощі з концентрацією уваги. Головна небезпека для жирної печінки полягає в тому, що зростання жирових клітин в органі може раптово стати патологічним. Прогресуюче ожиріння органу загрожує розвитком рубцювання, цирозу, раку.

Кільце від зеленуватого до коричневого кольору навколо райдужки. Таке кільце на рогівці ока виникає при хворобі Вільсона: в її випадку печінка накопичує мідь. Дане захворювання необхідно розпізнавати на ранній стадії, інакше воно може закінчитися летально.