Інфаркт, інсульт, ГРЗ і рак – згідно зі статистикою, найбільш часті причини смерті людей. Тому на профілактику та лікування цих захворювань спрямовані основні сили провідних медичних організацій світу. Прогрес у їх роботі безсумнівно існує, особливо в розвинених країнах, де досягнуто досить високий рівень своєчасної діагностики і медичної допомоги для всіх верств населення.

Але смертність від цих хвороб зростає, що відкриває простір для розширення горизонтів наукової діяльності у сфері пошуку нових методів лікування, профілактики і реабілітації. Ми зібрали поради по профілактиці захворювань.

Як попередити небезпечні хвороби?

Почнемо з того, що умовами для виникнення розглянутих причин захворювань є, багато в чому, зовнішні ризики, як погана екологія, стреси, харчування і спосіб життя людини. З поганою екологією б’ються міжнародні організації, уряди країн і вчені шляхом регулювання законодавчих норм, поліпшення технологічного рівня виробництв і створення технологій ефективної та нешкідливої для навколишнього середовища переробки відходів.

Інші перераховані умови повинні контролюватися людьми. Тому так важливо проводити роз’яснювальні заходи серед населення з питань здорового харчування, підвищення стресостійкості, розвитку інтересу до активного проведення часу, зниження залежності людини від інформаційних технологій.

Серед особливостей стійкості організму до зовнішнього впливу чималу роль грає загальний імунітет і гормональний фон, зниження яких провокує передчасне старіння і прояв старечих захворювань. Кожен орган людини старіє в свій час, тому деякі захворювання виявляють себе раніше за інших.

Важливо! Попередження передчасного старіння – основний шлях боротьби з найбільш небезпечними захворюваннями століття. Тому геронтологи рекомендують починати профілактику старіння як можна раніше.

Профілактика старіння

1.В якості найбільш дієвою терапії старіння визнано гормональне заміщення. Воно рекомендовано всім особам старше п’ятдесяти років і є популярним заходом боротьби зі старістю у розвинених країнах. Показаннями до застосування такої терапії є аналізи на вміст гормонів. Існують середні еталонні показники норм вмісту чоловічих і жіночих гормонів в різних вікових періодах. Будь-яке відхилення від цих норм – прецедент для призначення замісної терапії. Але найбільш дієвим таке лікування є у випадках, коли відомі показники вмісту гормонів в різних періодах життя пацієнта. Тим не менш, описане лікування є доступними не у всіх країнах і вартість процедури досить висока. Перед застосуванням терапії, треба виявити протипоказання до неї.

2.Якісне харчування – максимальне споживання в їжу багатих вітамінами овочів і фруктів, обмеження споживання жирної тваринної їжі, провокує негативні зміни в судинах. Оскільки традиційне харчування в деяких регіонах може диктуватися сезонністю і обмежувати норми необхідних елементів у раціоні, варто вводити ці елементи додатково. Аптечні заклади пропонують широкий асортимент натуральних і синтетичних харчових добавок, що компенсують недостатній елементний склад харчування.

3.Стимулювання активності всіх включених в процес старіння органів. Давно помічено, що письменники і вчені проживають довге життя, як правило, активну та здорову. Пояснення цьому очевидно: творча і наукова діяльність сприяє активності мозку, що забезпечує постійну стимуляцію нервових імпульсів, що відповідають, у тому числі, за рухову активність. Найчастіше різке припинення активної розумової праці, що веде до швидкого старіння і смерті людини. Для довгого і здорового життя необхідно прагнути до продукування мозкової активності – наприклад, можна після п’ятдесяти років зайнятися вивченням нових професій або почати писати свій блог на популярному сайті. Інформаційні технології дають широкий простір для такого розвитку. Заняття фізкультурою і спортом теж корисні, але з віком варто трохи зменшити навантаження, оскільки їх можуть не витримати схильні до старості органи. Гарні для підтримки гарної форми, еластичності кісток і тонусу м’язів такі заняття як біг підтюпцем, плавання, фітнес-тренування.

4.Стимулювання відновних процесів в організмі. Пептидний бум, який виник наприкінці минулого століття, продовжує розвиватися і пропонує людству скористатися його плодами. Мова йде про включення в раціон харчування, використання в косметиці і навіть в лікарських препаратах потужних інструментів проти старіння – пептидів. На сьогоднішній день кількість відкритих пептидів обчислюється тисячами, і вони ефективно застосовуються у відновних процесах тканин і органів. Пептиди носять органоспецифичный характер, тобто, для кожного органу використовуються свої пептиди. Можна застосовувати харчові добавки одночасно і протягом довгого періоду, можна курсами. У світі поширюються синтетичні пептиди, які вдалося отримати технологічним шляхом, – вони нешкідливі, не мають протипоказань і за ним не виявлено передозування. Їх вплив на клітини органів носить підбадьорливий ефект, так як вони приєднуються до якірних дільниць робочих клітин і стимулюють в них відбудовні процеси. Пептиди, в цілому, дієво підвищують витривалість організму, його адаптаційні показники, захищають від токсичних забруднень і радіації, їх присутність в організмі підвищує імунітет і захищає від розвитку інфаркту, інсульту, раку, ГРЗ.

5.Регулярна диспансеризація. Своєчасно виявити розвиток хвороб можна лише шляхом проходження постійного контролю показників життєдіяльності організму. Існує стандартний набір маркерних аналізів та діагностичних процедур, які дозволяють виявити хворобу якомога раніше і запобігти її розвиток. Система діагностики постійно покращується, і медицина вже володіє методиками виявлення не тільки показників, що вважаються ризиковими для розвитку яких-небудь захворювань, але і визначити схильність організму до певних хвороб шляхом генного контролю. Диспансеризація повинна проводитися регулярно – щонайменше раз на п’ять років.

Народна медицина рекомендує

Описувані нижче методи профілактики інфаркту та інсульту можуть застосовуватися в якості додаткових джерел вітамінів, таніну і флавоноїдів. Однак варто враховувати, що ще в дев’ятнадцятому столітті інсульт та інфаркт діагностувалися і іноді успішно лікувалися, у тому числі, з використанням зазначених методів.

1.При відсутності алергії на цитрусові, можна застосовувати для лікування симптомів інсульту лимони та апельсини. Для приготування суміші використовується кілька лимонів, така ж кількість апельсинів і кілька ложок меду для підсолоджування. Кількість ложок меду дорівнює кількості взятих лимонів. Після ретельного перемішування розчин поміщається добу тримається при кімнатній температурі, а потім – в холодильнику. Приймають три рази на добу по ложці.

2.Можна приготувати суміш з лимонів та часнику – потрібні лимони і часник. На кожні два лимона – одна головка часнику і 100 г меду. Для приготування кошти лимони і часник рубають блендером і розбавляють медом. Протягом 30 днів суміш тримають в холодильнику, періодично струшуючи. Приймати: одна чайна ложка перед їжею.
догляд за здоров’ям

3.Дуже корисний відвар трави чистотілу – для розрідження крові і розгладженню утворилися після розриву судин рубців. Відвар готують шляхом настоювання термосі, об’ємом 1 л 4-х столових ложок чистотілу протягом 15 хвилин. Приймають відвар перед їжею по 1 ложці. Відвар зберігати в холодильнику.

4.Добре допомагає спиртовий настій, з шишок сосни: Кілька соснових шишок заливають спиртом до повного покриття, потім настоюють протягом двох тижнів. Доза: одна чайна ложка, розбавлена чаєм, після їжі, одноразово на добу.

Всі лікувальні і реабілітаційні заходи після того, що сталося інфаркту та інсульту спрямовані на відновлення після хвороби й на запобігання розвитку захворювання в подальшому. Ефективна боротьба з наслідками цих захворювань може допомогти уникнути рецидивів у подальшому житті та знизити ризики смертельного результату.