ГоловнаНовини Здоров'яСтало ясно, що краще не їсти на сніданок

Стало ясно, що краще не їсти на сніданок

Всім нам потрібно серйозно переглянути страви, які ми вживаємо на сніданок. Вчені відкрили страшну правду про те, що трапляється з нашим мозком всього через 4 дні нездорового харчування.

вівсянка поживний сніданок

Сніданок тривалий час називався найважливішим прийомом їжі протягом дня. Потім увійшло в моду відмовлятися від сніданку заради стрункої фігури, але останні роки він знову з’явився в меню. Дослідники з Macquarie University в Сіднеї виявили, що вживання на сніданок жирних продуктів, що містять багато цукру, викликає значні зміни в мозку вже через 4 дні. Ці зміни призводять до дефіциту пам’яті і процесів навчання схожим на той, що спостерігається у людей із зайвою вагою і ожирінням. Такі результати дослідження за участю 102 струнких і здорових людей, яких розділили на дві групи. У першій на сніданок вживали продукти харчування з високим рівнем жиру і цукру, а в іншій – їх здорові альтернативи. Експеримент тривав всього 4 дні.

Читайте також:  Корисні властивості лимона, про які мало хто знає

Так, учасникам першої групи давали на сніданок сендвіч з тостів і шоколадний коктейль. У другій групі отримували приблизно ті ж самі продукти харчування, або половину від традиційних порцій, приготованих більш корисним для здоров’я способом. До і після експерименту всі учасники пройшли через специфічні тести на пам’ять і навички до навчання.

Результати цих тестів показали, що жирний і солодкий сніданок явно негативно впливає на мозок всього за 4 дні. Можливо, це пов’язано з тим, що подібного роду продукти харчування викликають різкий стрибок рівня цукру в крові, за яким слідує таке ж різке падіння. А ці зміни негативно впливають на пам’ять і когнітивний функціонал. Флуктуації рівня цукру порушують метаболізм глюкози і роботу інсуліну в мозку, як вважають вчені.

Читайте також:Корисно прочитати