Всім нам потрібно серйозно переглянути страви, які ми вживаємо на сніданок. Вчені відкрили страшну правду про те, що трапляється з нашим мозком всього через 4 дні нездорового харчування.

Сніданок тривалий час називався найважливішим прийомом їжі протягом дня. Потім увійшло в моду відмовлятися від сніданку заради стрункої фігури, але останні роки він знову з’явився в меню. Дослідники з Macquarie University в Сіднеї виявили, що вживання на сніданок жирних продуктів, що містять багато цукру, викликає значні зміни в мозку вже через 4 дні. Ці зміни призводять до дефіциту пам’яті і процесів навчання схожим на той, що спостерігається у людей із зайвою вагою і ожирінням. Такі результати дослідження за участю 102 струнких і здорових людей, яких розділили на дві групи. У першій на сніданок вживали продукти харчування з високим рівнем жиру і цукру, а в іншій – їх здорові альтернативи. Експеримент тривав всього 4 дні.

Так, учасникам першої групи давали на сніданок сендвіч з тостів і шоколадний коктейль. У другій групі отримували приблизно ті ж самі продукти харчування, або половину від традиційних порцій, приготованих більш корисним для здоров’я способом. До і після експерименту всі учасники пройшли через специфічні тести на пам’ять і навички до навчання.

Результати цих тестів показали, що жирний і солодкий сніданок явно негативно впливає на мозок всього за 4 дні. Можливо, це пов’язано з тим, що подібного роду продукти харчування викликають різкий стрибок рівня цукру в крові, за яким слідує таке ж різке падіння. А ці зміни негативно впливають на пам’ять і когнітивний функціонал. Флуктуації рівня цукру порушують метаболізм глюкози і роботу інсуліну в мозку, як вважають вчені.