Відмовтеся від цих звичок, якщо хочете зберегти гострий слух до самої старості.

Втрата слуху — один з найпоширеніших страхів, що стосуються здоров’я. Але при цьому, як ні дивно, дуже мало хто з нас всерйоз займаються профілактикою глухоти: регулярно звертаються до лікаря, контролюють рівень слуху і звертають увагу на перші ознаки його втрати. Якщо ви хочете до старості зберегти гострий слух, уникайте цих факторів, які впливають на нашу здатність чути і можуть призвести до розвитку ослаблення слуху і навіть до повної його втрати.

Діабет, гіпертонія і високий рівень холестерину

Якщо ви дійсно дбаєте про своє здоров’я, то важливо обов’язково контролювати три важливі фактори: рівень холестерину, кров’яний тиск, а також рівень цукру в крові. Справа в тому, що порушення цих параметрів негативно впливають практично на всі системи нашого організму, в тому числі і на здатності чути. Чим гірше кровотік, тим менш чутливими стають крихітні волоскові клітини в наших вухах — і тим гірше наш слух.

Фен та інші сушарки для волосся

Якщо ви регулярно сушите волосся за допомогою фена, ваш слух може опинитися в небезпеці. Щоб завдати негайної шкоди, вам доведеться сушити волосся протягом восьми годин, але навіть щоденні 10-15 хвилин в результаті можуть привести незворотних наслідків-на жаль, шкода від постійного шуму може накопичуватися.

Гучна музика

Мама була права: звичка постійно слухати музику на граничній гучності може дорого нам коштувати. Безпечний рівень звуку — 60% потужності ваших навушників і нижче, пам’ятайте про це.

Деякі медикаменти

Так-так, деякі таблетки, які ми приймаємо, можуть призвести до часткової втрати слуху: діуретики від хвороб серця, хіміотерапії та антибіотики особливо небезпечні. Зрозуміло, боротьба з хворобами повинна бути в пріоритеті, але звертайте увагу на можливі побічні ефекти від ліків і обговоріть з лікарем можливість вибору інших аналогів.

Знеболюючі препарати

Аспірин, ібупрофен і деякі інші безрецептурні знеболюючі, можуть завдати істотної шкоди нашому слуху. Дзвін та шум у вухах — поширені побічні ефекти цих препаратів, які носять тимчасовий характер. Але в деяких випадках регулярний прийом знеболюючих може привести до постійного порушення слуху.

Висока температура

При високій температурі можуть пошкодитися нервові закінчення внутрішнього вуха — від запалення або нестачі кисню. Пошкодження може бути як тимчасовим, так і, на жаль, постійним.

Громадський транспорт

Добираєтеся до роботи на метро? Це зручно, але може бути небезпечно. Якщо щодня ви проводите в метро або електричці годину і більше, то на жаль, ваш слух в небезпеці. Якщо це ваш випадок, не забувайте регулярно перевіряти рівень слуху, щоб вчасно вжити заходів, якщо почнеться його погіршення.

Побутова техніка та електроінструменти

Блендери, кавомолки, дрилі і газонокосарки — всі ці корисні прилади можуть бути небезпечні для нашого слуху. Лікарі рекомендують використовувати їх якомога рідше і по можливості протягом нетривалого часу – в ідеалі не довше 10 секунд.