Популярний сендвіч здатний збільшити ризик розвитку захворювань мозку, якщо захоплюватися такою їжею, повідомили вчені з Університету Лідса.

Деменція – це захворювання, у процесі якого порушуються когнітивні здібності людини. Лікувати його поки що не навчилися, можна лише уповільнити процес.

Експерти здійснили масштабне дослідження. Вони вивчили раціон харчування 500 000 чоловік, щоб з’ясувати, чи є зв’язок між розвитком деменції та раціоном харчування.

— У всьому світі поширеність деменції зростає, і дієта як фактор, що модифікується, може зіграти свою роль. Суспільство Альцгеймера попередило, що кількість випадків деменції у Великій Британії, за прогнозами, зросте до більш ніж двох мільйонів до 2051 року, — пише провідний автор дослідження Хуейфен Чжан.

Команда вчених виявила, що щоденне споживання 25 г обробленого м’яса пов’язане з підвищенням ризику розвитку деменції на 44%. Це еквівалентно одній скибочці бекону, тобто простий сендвіч з беконом може збільшити ризик захворювання мозку за наявності інших факторів ризику.

Оскільки оброблене м’ясо збільшує ризик розвитку недоумства, сендвічі з ковбасою та шинкою теж небезпечні з цього погляду, наголошується у дослідженні. Сюди відносяться будь-які м’ясні делікатеси.

Дослідницька група проаналізувала дані, надані Біобанком. База даних містила докладну генетичну та медичну інформацію від півмільйона учасників із Великобританії віком від 40 до 69 років. Дані про те, як часто учасники вживали різні види м’яса, були зібрані з 2006 до 2010 року.

Серед учасників зареєстрували 2896 випадків деменції за вісім років спостереження. Вчені виявили фактори ризику:

  • Куріння
  • Гіподинамія
  • Інсульт в анамнезі
  • Спадковість

При цьому ризик розвитку деменції через вживання обробленого м’яса був однаковим, незалежно від того, чи людина мала генетичну схильність до розвитку захворювання мозку чи ні.

Зазначається, що люди, які споживали більше обробленого м’яса, також, як правило, курили, мали надмірну вагу та їли менше фруктів та овочів. Тобто йдеться про здоровий спосіб життя в цілому та загальну усвідомленість.

— Все, що ми робимо для вивчення потенційних факторів ризику розвитку деменції, допоможе нам знизити частоту цього болісного стану. Аналіз раціону — перший крок до розуміння того, чи може те, що ми їмо, вплинути на цей ризик, — наголошується у дослідженні.