Сьогодні, 11 вересня, на Сонці вибухнула потужна геомагнітна буря, а через день-два потік іонізованих частинок досягне атмосфери Землі. Ці спалахи можуть позначитися на здоров’ї людей.

Як повідомляє Science Alert, ще раніше експерти Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) прогнозували майбутній сонячну грозу як найбільшу за останні кілька років.

«Сонце знаходиться не на піку своєї активності, але наслідки для техніки і більшості населення планети від спалаху все-таки будуть», – заявили дослідники.

Магнітні бурі є одним з проявів «космічної погоди» і безпосередньо пов’язані з різними подіями на Сонці. У дні магнітних бур слід тримати при собі звичні препарати, використовувані у випадках погіршення самопочуття: знеболюючі, спазмолітики, заспокійливі. Із раціону харчування слід прибрати їжу і питво, що затримують рідину в організмі. По можливості найбільш несприятливі години слід проводити уві сні.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Особливу увагу до свого самопочуття в дні магнітних бур повинні проявляти ті, у кого стоять електрокардіостимулятори, а також ті, кому виконувалося коронарне шунтування.

Джерело: МедікФорум