Вчені з Канади заявили: набирати вагу на ранніх термінах вагітності – це небезпечна безтурботність . За її наслідки своїм здоров’ям розплачуватиметься дитина , переконані фахівці.
 
Медики з Університету Альберти стривожені тим, з якою безтурботністю відносяться до своєї ваги жінки , які готуються стати матерями. Багатьом майбутнім матусям здається цілком природним набирати кілограми , перебуваючи в « цікавому положенні» . Канадські лікарі поспішають розвіяти це помилка.
«Отримані нами результати однозначно вказують на необхідність профілактичних бесід серед вагітних жінок , в ході яких необхідно роз’яснювати небезпека раннього набору ваги і важливість здорового харчування і фізичних вправ » , – висловилася з цього приводу співавтор дослідження Мардж Дейвенпорт .
 
Справа в тому , що свіжа робота вчених , які спостерігали за станом 172 вагітних жінок , показала : мами , які набрали зайву вагу в початковій фазі вагітності , надавали ведмежу послугу своїм дітям . Малюки таких жінок часто самі опинялися товстунами – їх вага набагато більше перевищувала тої, що був у дітей , чиї матері тримали свій раціон під контролем.
 
Серед жінок , які перебували під наглядом лікарів , зайву вагу протягом вагітності набрали більше половини (52 %). Однак фахівці вловили наступну тенденцію : виявилося , що повнота вагітних мала негативні наслідки для плода тільки в тому випадку , коли вони набирали зайві кілограми в першу половину вагітності. Ненормально великі і важкі плоди в цьому випадку реєструвалися майже в три рази частіше. На думку лікарів , такі діти схильні до розвитку важких метаболічних порушень , які будуть у них розвиватися з віком.
 
« Позбавтеся від небезпечної ілюзії , що під час вагітності можна їсти в необмежених кількостях. Вагітні жінки і , тим більше , лікуючі лікарі повинні бути в курсі всіх офіційних рекомендацій щодо контролю ваги під час вагітності і слідувати їм неухильно. Це, поза всяких сумнівів , посприяє благополучному перебігу вагітності та міцному здоров’ю малюка » , – винесли своєї вердикт канадські вчені .

Читайте також:  3 ранкові звички, які зменшать ризик серйозного захворювання

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПРОСТОВАНІ МІФИ ПРО НАСТАННЯ ВАГІТНОСТІ