Біль з правого боку може виникати через проблеми з нирками, підшлунковою залозою, запалення апендикса, а ще він може бути наслідком проблем з кістками (в області ребер або стегон).

Найголовніше, відразу ж звернутися до лікаря і пройти всі необхідні обстеження, щоб виключити серйозні захворювання.

Біль з правого боку — це симптом хвороб і порушень, які, як правило, вимагають прийняття термінових заходів. Часто такий біль супроводжується іншими симптомами, наприклад:

 • Шумом у вухах
 • Нудотою
 • Блювотою
 • Діареєю
 • Запором
 • Втратою апетиту
 • Підвищеним газоутворенням, метеоризмом
 • Підвищеною температурою тіла
Біль з правого боку: можливі причини
1. Травма кісток

Однією з основних причин є травма сухожилля в області грудної клітки і ребер. Удари в область ребер дуже болючі, людині стає боляче розправляти діафрагму, щоб нормально дихати. І проходить такий біль дуже повільно.

2. Пневмонія

Ще одна можлива причина, хоча і більш рідкісна. В даному випадку різкий біль, що підсилюється на вдиху і при кашлі. Пневмонія супроводжується такими симптомами, як поява жовтого слизу, підвищена температура тіла, озноб і утруднене дихання.

3. Порушення роботи жовчного міхура

Біль з правого боку

Біль з правого боку може свідчити про проблеми з жовчним міхуром, наприклад, про наявність у ньому каменів. Пацієнт може також зауважити підвищення температури тіла жовтуватий відтінок шкіри. Біль в цьому випадку може поширитися і на середню частину живота.

Читайте також:  4 продукти та напої для покращення сну
4. Підвищене газоутворення

Мабуть, це найпоширеніша причина болю в животі. Проблеми з травленням або запори можуть викликати надмірне газоутворення і, як наслідок, біль з правого боку.

5. Апендицит

адендицит

Запалення апендикса — найбільш часта причина болю в нижній частині живота справа. Це може трапитися з людьми будь-якого віку, але найчастіше між 10 і 30 роками.

Симптоматика може починатися з болю в центральній та верхній частині живота, а потім концентруватися праворуч внизу. Якщо натиснути, а потім прибрати руку, відчувається різкий біль.

Крім того, при запаленні апендикса людина може втратити апетит, страждати від нудоти, блювоти або діареї. Все це сигнали до того, щоб якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

6. Панкреатит

Підшлункова залоза перебуває під печінкою і за шлунком. Захворювання підшлункової залози, такі як рак підшлункової залози, панкреатит, можуть викликати біль у правій верхній частині живота.

Читайте також:  Три прості поради фармацевта покращують захист від зараження застудою та грипом
7. Черевна грижа

Операції по видаленню грижі черевної — досить поширене явище. Часто її роблять, щоб запобігти грижу ущемлену. В залежності від свого розташування грижа може викликати біль з правого боку, яка явно відчувається при натисканні. Супроводжуватися вона може нудотою і блювотою.

8. Проблеми з нирками

Інфекція в сечовому міхурі або в будь-якій частині сечовивідних шляхів може поширюватися на нирки, що викличе запалення і біль у животі. В даному випадку біль буде сконцентрована в нижній правій частині живота і «віддавати» в спину.

9. Запалення кишечника

Висхідна ободова кишка розташована на правій стороні живота, це кінцева частина травного тракту. Як правило, біль виникає через запалення кишечника, такого як коліт, синдром подразненої товстої кишки або хвороба Крона.

10. Кісти яєчників

Кісти представляють собою невеликі утворення, які можна знайти на поверхні або всередині яєчника. Якщо вони великі або зруйновані, вони можуть викликати біль.

Пам’ятайте, що не варто ігнорувати перераховані вище симптоми, з цими недугами потрібно якомога раніше звернутися до лікаря, щоб він поставив діагноз і призначив вам відповідне лікування.

Читайте також:  Вчені довели, що садівництво знижує ризик розвитку раку

Піклуйтеся про себе, адже ваше здоров’я — це ваша відповідальність!

Діагностика

Для того щоб поставити діагноз, лікарі зазвичай задають 3 питання пацієнтам з болем у правій частині живота:

 • Як довго болить?
 • Які є супроводжують симптоми?
 • Чим, на думку пацієнта, може бути викликаний біль?
 • Якщо біль сконцентрований в області ребер, необхідно знати, чи є кашель і підвищена температура тіла, чи були удари в цю область, якщо є відчуття задишки або є пошкодження шкіри.
 • Якщо біль незначний, то пацієнт може докласти тепло до хворого місця, і біль скоро вщухне.
 • Біль в нижній правій частині живота можуть бути пов’язані з алергією або запаленням кишечника.
 • Для лікування необхідно знати точну причину його виникнення.
 • Якщо проблема в м’язовому спазмі, допоможе спокій і фізіотерапія.
 • У разі ниркової інфекції лікар може призначити антибіотик, а якщо це запалення апендиксу, швидше за все, буде потрібно хірургічне втручання.

Найголовніше, при перших же симптомах негайно звернутися до лікаря. Вам самим так буде набагато спокійніше, а лікування вийде більш швидким і ефективним!