Хвороби серця все частіше вражають молодих людей – з цим фактом вчені пов’язують зростаючий ризик смертності від серцевих патологій у нетиповій за віком категорії. Дослідники Міланського університету встановили, що особливо високий ризик у чоловіків.

Вчені заявили, що ймовірність померти від серцевого нападу у молодих чоловіків в період вихідних більш значна в порівнянні з жінками. Фахівці підрахували: «чоловічий» ризик смерті у вихідний день через порушень в серці зростає на 15%, «жіночий» – на 11%. Висновки дослідників ґрунтуються на даних аналізу статистики по більше 80 000 пацієнтам, які потрапляли до лікарні з гострим коронарним синдромом.

Автори роботи констатували, що ризик померти в результаті цього порушення ставав тим вище, чим молодший був чоловік, якого доставляли в лікарню. За словами вчених, пацієнти молодше 45 років більш ніж в 2 рази частіше вмирають у вихідні «через серце». Серед пацієнтів старше 75 років такий же ризик складає всього 5%.

Подібна розбіжність у показниках смертності пацієнтів молодого та похилого віку самих лікарів якраз не дивує. Вони пояснюють, що тяжкість проблем з серцем у більш молодих людей пояснюються тим, що вони, на відміну від літніх, не проводять спеціальну профілактику – не приймають аспірин, статини (засоби, що знижують холестерин) або препарати для зменшення кров’яного тиску.

Експерти розповіли, що якщо молоді пацієнти потрапляють до лікарні з гострим серцевим синдромом, це найчастіше виявляється вперше. І без того непідготовлені до можливих порушень серця, вони стикаються з «ефектом вихідного дня», коли чекати медичної допомоги доводиться особливо довго. Дані фактори підвищують статистику смертей в молодому віці, кажуть дослідники.

Джерело: МедікФорум