Один з важливих інструментів розвитку і успіху людини – позитивне мислення. Відганяйте небажані думки, які заважають радіти життю.

Небажані, нав’язливі думки здатні довести людину до стану тривоги або депресії. Вони змушують концентрувати увагу на негативних подіях, часто представляючи їх гірше, ніж є насправді. Зациклюючись на таких думках, людина виглядає вічно незадоволеною і прискіпується до себе і оточуючих. Подібне мислення відбирає можливість відчувати себе щасливим.

Чи можна вимкнути погані думки, як обридлу музику? Насправді, можна. Психологічні техніки зупинки думок допоможуть відігнати небажані думки і повернути собі позитивне мислення.

Можливості позитивного мислення

Численні наукові дослідження показують, що самопочуття людини багато в чому залежить від її мислення, а думки здатні матеріалізуватися. Негативні думки навіть можуть притягнути хвороби. Таким чином, змінивши мислення, ви зможете поліпшити своє здоров’я.

Крім того, від напрямку мислення залежить розвиток особистості, діловий успіх і гармонія з самим собою та оточуючими людьми.

Суть позитивного мислення полягає не в тому, щоб не помічати негативу. Воно допомагає швидко зорієнтуватися у своїх можливостях і діяти конструктивно.

Процес зміни мислення тривалий, над собою потрібно працювати щодня. Зате в один прекрасний момент ми усвідомлюємо, що наше мислення позитивне, і легко відганяє небажані думки, як тільки вони з’явилися.

Техніка зупинки думок

Ця техніка – спосіб позбутися думок, які викликають тривогу і пригнічений настрій. Вона спрямована на їх викорінення. В результаті постійної роботи над собою кількість таких думок з часом значно зменшиться, і ігнорувати їх стане легше.

Техніку зупинки думок можна практикувати самостійно або на прийомах у лікаря або психотерапевта. Іноді людина не може сама навчитися зупиняти погані думки. У такому випадку рекомендується звернутися за допомогою до професіонала.

План по зміні мислення

Щоб зупинити небажану думку, потрібно зосередитися на ній і навчитися говорити собі «стоп!», Коли ви починаєте думати про це. Ймовірно, спочатку вам доведеться голосно говорити це слово вголос. Але незабаром достатньо буде вимовляти «стоп!» В розумі. Тобто, використовувати цю техніку ви зможете в будь-якому місці і в будь-який час.

План боротьби з негативними думками наступний:

Запишіть свої самі негативні думки. У список повинні потрапити думки, які з’являються знову і знову, викликають у вас почуття тривоги і відволікають від повсякденних справ. Першою в цьому переліку повинна бути сама небажана думка, потім – в порядку убування негативності. Починайте освоювати техніку зупинки думок з кінця списку – з найменш негативної думки.

Уявіть свою думку. Виберіть для тренування затишне місце, де б ви змогли вигукнути «стоп!» Не побоюючись, що вас почують. Сядьте або ляжте, закрийте очі. Уявіть ситуацію, в якій могла б виникнути негативна думка, і зосередьтеся на ній.

Зупиніть думку. Ефективний спосіб перервати думку – раптовий переляк. Спробуйте, наприклад, скористатися будильником. Встановіть його так, щоб він задзвонив через 3 хвилини. Зосередьтеся на своїй негативній думці. Коли задзвонить будильник, викрикуючи слово «стоп!». При цьому можна встати, клацнути пальцями або хлопнути в долоні. Потім постарайтеся ні про що не думати протягом 30 секунд. Якщо в цей період турбує вас думка знову, знову викрикуючи «стоп!». З часом ви навчитеся давати собі таку команду в розумі.

На заключному етапі почніть замінювати тривожні думки заспокійливими твердженнями або образами. Інакше негативна думка повернеться. Наприклад, якщо ви боїтеся літати в літаку, скажіть собі, що літак є найбезпечнішим видом транспорту. Уявіть, як ви зручно влаштувалися у кріслі, а літак благополучно прибув на місце призначення. Періодично образи можна змінювати, щоб вони не втрачали ефективності.

Коли ви навчитеся зупиняти першу думку, переходьте до наступної.

Додаткові способи контролювати думки

Існують і інші методи, які допомагають позбутися від тривожних думок. Ось деякі з них:

  • Надіньте на руку еластичну стрічку. Як тільки вас відвідає небажана нав’язлива думка, про себе скажіть «стоп!», Відтягніть і відпустіть стрічку. Легкий больовий сигнал допоможе контролювати думки. З часом ви зможете зупинити думку бавовняною стрічкою.
  • Нагадайте собі, що ваша думка і доконаний факт – це різні речі. Наприклад, вас турбує, що ви можете втратити роботу. Скажіть собі: «У мене з’явилася думка, що я можу втратити роботу». Ця фраза підкреслить, що це всього лише ваша думка, а не реальність.
  • Деяким людям простіше досягти результату, якщо вони супроводжують команду «стоп» візуалізацією. Іншими словами, уявляють, як нав’язлива думка зникає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СТАТИ ВПЕВНЕНОЮ В СОБІ І ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ?

ЛЮДИ ЗАНАДТО ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ЧУЖОЇ ДУМКИ

ПЛАЦЕБО: ЧОМУ ЦЕ ПРАЦЮЄ