Усі новонароджені плачуть: це єдиний доступний малюкові спосіб привернути до себе увагу або покликати на допомогу, – адже самотужки вирішити свої проблеми дитинка ще не може. Про що ж малюки плачуть найчастіше?

Причина №1 – дитина хоче їсти

Найбільш частою причиною дитячого плачу є голод (що, втім, не дивно, адже шлунок новонародженого дуже малий, а значить, їсти він повинен часто). Запропонуйте малюкові груди або пляшечку: як тільки до дитини прийде відчуття ситості, вона заспокоїться.

Однак цей спосіб спрацює лише в тому випадку, якщо причина плачу дитини була визначена вірно. Малюк продовжує плакати і після «трапези»? Тоді, швидше за все, тут справа в чомусь іншому.

Причина №2 – малюкові жарко

Малюки плачуть, коли відчувають дискомфорт, викликаний спекою або холодом. Треба сказати, що немовлята рідко мерзнуть: часто турботливі батьки закутують їх у безліч одежинок. Але іноді вони можуть і перестаратися, забувши про те, що на дитину потрібно одягати лише на один шар більше одягу, ніж на себе.

Як же дізнатися, чи не жарко малюкові? Перевірити це можна, поторкавши його носик тильною стороною кисті руки: якщо він гарячий, Ваші припущення вірні. Вирішити проблему можна, переодягши малюка в сухий, не такий спекотний одяг. І пам’ятайте: не потрібно укладати в ліжечко дитину, «запаковану» в теплий конверт або ватяну ковдру – краще вкрити її кількома байковими пелюшками, щоб при необхідності зайві можна було прибрати.

Причина №3 – не хочеться спати

Розпорядок дня немовлят не відрізняється особливою різноманітністю: найчастіше вони їдять або сплять, рідше – сплять. Якщо малюк пхикає, тре ручками очі і позіхає, він явно хоче спати.

Але буває і навпаки: мама намагається вкласти дитину спати, а вона плаче і енергійно перебирає ніжками, намагаючись скинути пелюшки. Це означає, що маляті ще просто рано спати!

Що робити в такій ситуації? Приділіть малюкові увагу: зробіть зарядку для новонароджених або, якщо дозволяє погода, рушайте з дитиною на прогулянку. Свіже повітря і сонце благотворно позначаться на настрої малюка, він заспокоїться, а незабаром засне.

Причина №4 – прийшов час змінити підгузник

Раніше мамам потрібно було прати пелюшки по двадцять разів на день. У наш час, завдяки існуванню підгузників, доглядати за малюками набагато простіше. Однак мокрі або сильно збільшилися в обсязі підгузники можуть викликати у малюка неприємні відчуття – дратувати його ніжну шкіру або заважати зайняти зручне положення в ліжечку. Як же часто потрібно міняти підгузник?

«Бажано міняти підгузник кожні 3-4 години, – каже лікар, експерт ТМ Helen Harper Наталія Гейко. – Малюк може перебувати в підгузку і до 5-6 годин, але за умови, що використовуваний підгузник – якісний, відмінно поглинає вологу і ніжно захищає шкіру дитини.

Обов’язково простежте, щоб підгузок не був застебнутий занадто туго – це також може викликати у малюка дискомфорт.

Причина №5 – у немовляти щось болить

Болі в животику є ще однією часто поширеною причиною дитячого плачу, причому плачу особливо верескливого і гучного. Крім сліз, напади кольок супроводжуються і іншими симптомами: малюк підтягує ніжки до черевця, морщить лоб.

У цьому випадку мамі потрібно переглянути свою дієту: газоутворення у малюка можуть викликати багато продуктів з її раціону. Полегшить страждання дитині використання газовідвідної трубочки і тепла грілка на животик. Крім того, при кишкових кольках малюкам завжди дають кипячену воду або спеціальні лікарські препарати.

Ріжучі зубки також можуть стати причиною дитячого плачу. У цьому випадку зняти біль можна, злегка масажуючи ясна малюка пальцем або холодною чайною ложечкою, а також втираючи в них охолоджуючий гель. Якщо ж у плачі дитини явно чуються біль і страждання, але Ви переконалися, що вони не пов’язані ні з кишковими коліками, ні з ріжучими зубками, кращим рішенням буде звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІТИ ПЛАЧУТЬ ПО НОЧАМ, ЩОБ БАТЬКИ НЕ ЗАЙМАЛИСЯ СЕКСОМ

ПУПКОВА ГРИЖА У НОВОНАРОДЖЕНИХ: ПОРАДИ ЛІКАРЯ

НАВІЩО ЛЮДИНІ СЛЬОЗИ