Усі новонароджені плачуть: це єдиний доступний малюкові спосіб привернути до себе увагу або покликати на допомогу, – адже самотужки вирішити свої проблеми дитинка ще не може. Про що ж малюки плачуть найчастіше?

Причина №1 – дитина хоче їсти

Найбільш частою причиною дитячого плачу є голод (що, втім, не дивно, адже шлунок новонародженого дуже малий, а значить, їсти він повинен часто). Запропонуйте малюкові груди або пляшечку: як тільки до дитини прийде відчуття ситості, вона заспокоїться.

Однак цей спосіб спрацює лише в тому випадку, якщо причина плачу дитини була визначена вірно. Малюк продовжує плакати і після «трапези»? Тоді, швидше за все, тут справа в чомусь іншому.

Причина №2 – малюкові жарко

Малюки плачуть, коли відчувають дискомфорт, викликаний спекою або холодом. Треба сказати, що немовлята рідко мерзнуть: часто турботливі батьки закутують їх у безліч одежинок. Але іноді вони можуть і перестаратися, забувши про те, що на дитину потрібно одягати лише на один шар більше одягу, ніж на себе.

Читайте також:  Чим шкідливі протеїнові батончики

Як же дізнатися, чи не жарко малюкові? Перевірити це можна, поторкавши його носик тильною стороною кисті руки: якщо він гарячий, Ваші припущення вірні. Вирішити проблему можна, переодягши малюка в сухий, не такий спекотний одяг. І пам’ятайте: не потрібно укладати в ліжечко дитину, «запаковану» в теплий конверт або ватяну ковдру – краще вкрити її кількома байковими пелюшками, щоб при необхідності зайві можна було прибрати.

Причина №3 – не хочеться спати

Розпорядок дня немовлят не відрізняється особливою різноманітністю: найчастіше вони їдять або сплять, рідше – сплять. Якщо малюк пхикає, тре ручками очі і позіхає, він явно хоче спати.

Але буває і навпаки: мама намагається вкласти дитину спати, а вона плаче і енергійно перебирає ніжками, намагаючись скинути пелюшки. Це означає, що маляті ще просто рано спати!

Що робити в такій ситуації? Приділіть малюкові увагу: зробіть зарядку для новонароджених або, якщо дозволяє погода, рушайте з дитиною на прогулянку. Свіже повітря і сонце благотворно позначаться на настрої малюка, він заспокоїться, а незабаром засне.

Читайте також:  Які зміни вас очікують, якщо їсти яблуко щодня
Причина №4 – прийшов час змінити підгузник

Раніше мамам потрібно було прати пелюшки по двадцять разів на день. У наш час, завдяки існуванню підгузників, доглядати за малюками набагато простіше. Однак мокрі або сильно збільшилися в обсязі підгузники можуть викликати у малюка неприємні відчуття – дратувати його ніжну шкіру або заважати зайняти зручне положення в ліжечку. Як же часто потрібно міняти підгузник?

«Бажано міняти підгузник кожні 3-4 години, – каже лікар, експерт ТМ Helen Harper Наталія Гейко. – Малюк може перебувати в підгузку і до 5-6 годин, але за умови, що використовуваний підгузник – якісний, відмінно поглинає вологу і ніжно захищає шкіру дитини.

Обов’язково простежте, щоб підгузок не був застебнутий занадто туго – це також може викликати у малюка дискомфорт.

Причина №5 – у немовляти щось болить

Болі в животику є ще однією часто поширеною причиною дитячого плачу, причому плачу особливо верескливого і гучного. Крім сліз, напади кольок супроводжуються і іншими симптомами: малюк підтягує ніжки до черевця, морщить лоб.

Читайте також:  Чому ми товстішаємо восени

У цьому випадку мамі потрібно переглянути свою дієту: газоутворення у малюка можуть викликати багато продуктів з її раціону. Полегшить страждання дитині використання газовідвідної трубочки і тепла грілка на животик. Крім того, при кишкових кольках малюкам завжди дають кипячену воду або спеціальні лікарські препарати.

Ріжучі зубки також можуть стати причиною дитячого плачу. У цьому випадку зняти біль можна, злегка масажуючи ясна малюка пальцем або холодною чайною ложечкою, а також втираючи в них охолоджуючий гель. Якщо ж у плачі дитини явно чуються біль і страждання, але Ви переконалися, що вони не пов’язані ні з кишковими коліками, ні з ріжучими зубками, кращим рішенням буде звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІТИ ПЛАЧУТЬ ПО НОЧАМ, ЩОБ БАТЬКИ НЕ ЗАЙМАЛИСЯ СЕКСОМ

ПУПКОВА ГРИЖА У НОВОНАРОДЖЕНИХ: ПОРАДИ ЛІКАРЯ

НАВІЩО ЛЮДИНІ СЛЬОЗИ