Тобі не вистачає впевненості в собі? У нас є для тебе гарна новина – це поправимо! Ти навіть не уявляєш, як круто все може помінятися навколо, якщо ти зміниш свої деякі звички.

Навіть якщо на догляд за собою ти витрачаєш купу грошей і часу, відсутність впевненості в собі зведе всі твої старання до нуля. Ти підходиш до дзеркала і бачиш тільки недоліки. Не стався до себе упереджено! Всі ми пам’ятаємо, як оточуючі оцінювали нас в дитинстві. Іноді оцінка була позитивною, але траплялися і негативні коментарі. Задумайся, чи була правда в цих негативних репліках? Вірити в себе немаловажно й тому, щоб подобається оточуючим. Впевненість у собі – це цінна якість. З такими людьми завжди хочуть спілкуватися, дружити, зустрічатися.

Приймай компліменти

Якщо тобі зробили комплімент, посміхнись і подякуй співрозмовника. Не варто розповідати, що, наприклад, насправді у тебе сухе і слабкі волосся. Зверни увагу на те, що тобі сказали, і повір в щирість компліменту.

Читайте також:  Емоційне вигоряння: 3 основні ознаки та її відмінність від стресу

Приймай рішення

Люди, яким не вистачає впевненості в собі, мають схильність до надмірного аналізу. Спробуй бути більш рішучою. Дій, замість того щоб сидіти і обдумувати кожен свій крок. Наприклад, якщо ти хочеш піти на курси, але не знаєш, на які саме, запишись на перші-ліпші. Будь-який вибір – краще, ніж ніякий. Здатність швидко приймати рішення зміцнить твою впевненість у собі.

Припини вибачатися

Ті, хто не вірить в себе, занадто часто використовують слово «вибачте». Спробуй добу не вибачатися – ось побачиш, ти станеш відчувати себе набагато краще.

Поменше дзеркал

Учені з Каліфорнійського університету в Берклі з’ясували, що дівчата, які занадто багато часу приділяють своїй зовнішності, менш щасливі. Стоячи перед дзеркалом і розглядаючи, як в лупу, свої недоліки, ти відбираєш у себе енергію, яку можна було б використовувати в іншому напрямку.

Читайте також:  Експертом названі продукти, які уповільнюють старіння

Зміни колір волосся

Дівчата, які фарбують волосся, почуваються впевненіше – ця теза випливає з досліджень Ноттінгемського Трент університету в Англії. Як з’ясувалося, після фарбування волосся дівчини набагато швидше вирішуються просити підвищення або надбавку до зарплати.

Не примножуй свої помилки

Навколишні, як правило, швидше прощають нам наші помилки, ніж ми самі собі. Якщо під час обіду ти посварилася з співробітницею, вже через годину вона про все забуде, а ти будеш продовжувати сердитися.

Думай про себе позитивно

Жени геть від себе негативні думки! Досить думати, що ти в чомусь недосконала. Перестань узагальнювати, повторювати собі, мовляв, «я негарна» або «я дурна». Адже мало кого, за винятком одиниць, можна назвати дуже красивим або шалено розумним. Більшість з нас знаходяться десь посередині, зі звичайною зовнішністю і середніми здібностями. Згадуй про це кожен раз, коли подумаєш про себе погано.

Читайте також:  Скільки цукру на день можна споживати без шкоди здоров'ю

Дивись в очі

Під час розмови старайся не дивитися в сторону. Зоровий контакт – це звичка впевнених в собі людей. Навіть якщо тебе трясе від страху, але ти дивишся співрозмовнику в очі, ти будеш більш переконливою.

Не відкладай на потім

Відтягування роботи або рішення проблем руйнує почуття впевненості в собі. Якщо тобі належить об’ємний шматок роботи, що не відкладай його. Чим швидше ти впораєшся із завданням, тим більше задоволення отримаєш в результаті.

Почни займатися новим видом спорту

Регулярні тренування підвищують самооцінку. Якщо ти зумієш мобілізувати свої сили для тренувань, прийде впевненість і в тому, що ти можеш контролювати своє життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
САМООЦІНКА: ЗАВИЩЕНА АБО ЗАНИЖЕНА?

ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЧИМ КОРИСНА САМОВПЕВНЕНІСТЬ

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ ІЗ ЗАРОЗУМІЛОЮ ЛЮДИНОЮ