Фахівці детально вивчили спосіб омолодження і прийшли до висновку, що технологія не працює. Що пішло не так?

 
Дослідженням займалися вчені з США. Група фахівців з університету в Лос-Анджелесі, Бостоні, Стенфорда і Інституту дослідження старіння при некомерційної організації Hebrew SeniorLife щільно зайнялися проблемою старіння людини, а якщо точніше, то способами зупинити його і навіть повернути назад. Висновки наукової роботи вони опублікували в журналі Nature Communications

В ході своїх наукових пошуків вони прийшли до сумного висновку. Виявилося, що той спосіб, який їх колеги запропонували для уповільнення старіння людини, працює і у зворотному напрямку – замість молодості він навпаки прискорює процес старіння.

Читайте також:  Денний сон знижує ризик серцевого нападу та інсульту на 48%

Про що ж ідеться? Раніше група вчених виступила із сенсаційною заявою, що кінцеві ділянки хромосом, які називається теломери, запобігають втраті ДНК під час ділення клітин. Ці дослідження послужили основою для антивікової терапії, в ході якої штучно посилюється активність теломерази. Але замість молодильного ефекту з часом настає прискорене старіння.

Виходить, що дослідження групи американських вчених повністю спростовує теорію, що омолодження людини можна домогтися, якщо припинити природне скорочення теломерів ДНК.