Сильні кровотечі при місячних можуть бути варіантом норми. Правда, найчастіше це вказує на наявність певних проблем. Зверніться до лікаря-гінеколога, особливо якщо кровотечі супроводжуються сильними болями.

Менструація у кожної жінки протікає по-різному. У одних відзначаються мізерні виділення, а у інших – рясні хворобливі кровотечі. Будь-які крайнощі повинні насторожити жінку і стати приводом для звернення до лікаря-гінеколога.

В цілому, нормою можна вважати виділення не більше 150 мл крові за менструацію. Якщо обсяг виділень істотно вищий, то слід звернутися до лікаря, оскільки це може бути сигналом серйозних захворювань.

Місячні

Причини рясних кровотеч при менструаціях

Основними причинами сильних кровотеч при менструаціях є:

  • Гормональні порушення. Якщо рівень естрогенів значно перевершує рівень прогестерону, то це призводить до розростання слизової оболонки ендометрія. При її відшаруванні, як правило, відзначається сильна кровотеча.
  • Ендометріоз. Дана патологія пов’язана з тим, що шматочки слизової оболонки внутрішньої поверхні матки вростають в навколишні тканини. Поступово під дією гормонів їх розмір збільшується, що і призводить до сильних маткових кровотеч. Звичайно в даному випадку призначається медикаментозне лікування, що сприяє зменшенню вузлів ендометріозу.
  • Міома матки. Це доброякісна пухлина матки, характерною ознакою якої є рясні маткові кровотечі.
Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Менструація

Коли до лікаря

Відразу відзначимо, що менструальні кровотечі зовсім не означають наявності вищезазначених захворювань. Це може бути і варіантом норми. Сильні кровотечі можуть виникати при дефіциті вітамінів А, С, К і Р, а також на тлі прийому деяких препаратів. Такі епізодичні кровотечі, як правило, не небезпечні і не доставляють ніяких проблем зі здоров’ям.

Якщо ж рясні кровотечі при місячних турбують вас протягом тривалого часу, супроводжуються вираженим болем і виділенням великої кількості кров’яних згустків, то потрібно якомога швидше звернутися до гінеколога. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, у тому числі і застосуванням народних засобів. Так ви можете нашкодити собі. Після обстеження лікар призначить відповідне лікування.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ МІСЯЧНІ У ДІВЧАТОК: ПОРАДИ МАМІ

10 ПРИЧИН, ЧОМУ МІСЯЧНІ НЕ ПОЧАЛИСЯ ВЧАСНО

БІЛЬ ПРИ МІСЯЧНИХ: ЩО РОБИТИ