Деякі продукти можна сміло їсти навіть через кілька днів після закінчення терміну придатності, але інші з останнім ударом годинника перетворюються в справжню отруту. Головне не переплутати!

Зимові канікули та післяноворічні дні — традиційно час підвищеного ризику для нашого здоров’я і особливо — здоров’я травного тракту. Незважаючи на всі зароки уникнути компульсивного готування, більшість з нас все одно зриваються і винаходять безліч складних страв, з’їсти які протягом новорічної ночі просто не представляється можливим. І якщо слоган передноворічного тижня: «Не чіпай — це на Новий рік», то після 1 січня ми живемо під девізом: «З’їж ще шматочок цієї чудової новорічної страви». Найголовніше — вчасно помітити, коли пора припиняти доїдати і треба починати викидати. Ми зібрали найнебезпечніші продукти, які категорично не можна довго зберігати.

М’ясна нарізка

Нарізана на шматочки і виставлена на стіл або зберігається цілим шматком в холодильнику, не має значення — життя їй не більше 5 днів з моменту покупки. І уважно слідкуйте за терміном придатності на упаковці: не варто перевищувати його навіть на одну добу, а краще підстрахуватися і використовувати продукт хоча б за три дні до закінчення терміну.

Курка

Купили охолоджену курку? Краще всього приготувати її в той же день, але в крайньому випадку її можна зберігати в холодильнику при температурі не вище +4 градусів за Цельсієм протягом трьох днів. Якщо забідкалися і не встигли — на жаль, пташку краще викинути. Не ризикуйте своїм здоров’ям.

М’ясний або курячий фарш

Цей напівфабрикат ще більш чутливий, ніж курка: на приготування у вас є не більше 12 годин — за умови, що фарш зберігався в холодильнику. Не встигаєте? Краще заморозьте продукт.

Курячі яйця

Коли купуєте яйця, уважно дивіться на дату виробництва, а не упаковки — і відраховуйте 3-4 тижні. Природно, зберігати яйця потрібно в холодильнику, а при закінченні терміну придатності безжально викидати.

М’який сир

З твердими сирами мати справу легко і приємно: якщо ви забули їх у холодильнику, а отямившись, виявили на продукті цвіль, її можна зрізати, а сам сир використовувати при готуванні. З м’яким сиром цей фокус не пройде: якщо на ньому з’явився липкий наліт, цвіль або тривожний запах, продукт краще одразу викинути. Втім, якщо сир пролежав в холодильнику 15 днів і більше, з ним теж краще розлучитися, щоб уникнути неприємних наслідків.

Зелень для салату

Листова зелень дуже корисна, але тільки якщо з’їдати її свіжою. Як правило на упаковці вказано термін придатності (і не варто його перевищувати!), але якщо ще до його закінчення на листках з’являються жовті плями, а сама вона стала млявою, мокрою або слизькою, краще не ризикувати і викинути.

Овочеві соки

Багато людей воліють замінити звичні фруктові соки на овочеві: в них більше корисних для травлення речовин, а ще — менше цукру. Але саме із-за недостатньої кількості цукру і кислот ці соки швидше псуються, а тому їх варто викидати відразу після закінчення терміну придатності, а відкритими зберігати не більше доби.

Креветка

Отруєння морепродуктів — одне з найважчих, а креветки і будь-які інші молюски дуже швидко псуються: у свіжому вигляді їх слід зберігати в холодильнику не більше трьох днів, а в замороженому — не більше двох місяців.