Фахівці вирішили з’ясувати, чи може бути зв’язок між професією людини і ризиком самогубства.

Тільки в США з початку століття кількість самогубств серед працездатного населення зросла на 36%. Психологів лякає ця тенденція, а особливо те, що виявляти потенційних самогубців виходить не надто часто. Крім того, навіть у разі невдачі, багато з них протягом року повторюють спроби.

Центр з контролю і профілактики захворювань зібрав дані про 22 тисячі самогубств в 17 штатах з 2012 по 2015 роки, щоб спробувати знайти зв’язки, які можуть допомогти врятувати тисячі життів. Зокрема, медики шукали зв’язок між самогубством і професією. Виявилося, вона дійсно простежується.

Як з’ясували фахівці, високому ризику самогубства схильні люди, які працюють в будівництві та сфері видобутку корисних копалин, а також представники всіх творчих професій – дизайнери, письменники, актори, художники, журналісти, модельєри, аніматори.

Найвищі показники для жінок виявилися у працівниць сфери обслуговування та громадського харчування, а у чоловіків для дизайнерів, спортсменів, будівельників і журналістів. Серед представників цих професій самогубців майже на 50% більше, ніж серед інших. Найменше самогубств виявилося серед працівників сфери освіти і науки.

Психологи вважають, що профілактика суїциду в колективі на робочому місці може дати хороші результати. Вони закликали не закривати очі на ознаки депресії або підготовки до самогубства у колег, а приймати заходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОБОТА ЧИ СІМ’Я? ВОЛОДАРІ, ЯКИХ ПРОФЕСІЙ НАЙЧАСТІШЕ РОЗЛУЧАЮТЬСЯ