Неправильне харчування незмінно називається фахівцями одним з головних факторів, що провокують розвиток інсульту. Від яких продуктів краще відмовитися, щоб знизити ймовірність мозкового удару?

За словами російського лікаря-дієтолога Олени Толоконникової, типовим харчовим провокатором інсульту в наші дні є фастфуд. У продуктах фастфуду міститься дуже багато жиру, і буквально з кожною з’їденою порцією на стінках судин відкладається більше холестерину. Такі відкладення формують атеросклеротичні бляшки – саме закупорка ними судин і викликає інсульт. Дієтолог вважає, що продукцію фастфуду можна вживати не частіше одного разу на місяць.

Крім того, провокувати розвиток процесів, що призводять до інсульту, може вживання солодких газованих напоїв. Цукор, міститься в цих напоях у величезній кількості, моментально засвоюється організмом, і така особливість не обіцяє нічого хорошого. Цукор погіршує стан судинних тканин, а крім того, щоденне пиття газованої води загрожує розвитком цукрового діабету другого типу. Люди з діабетом автоматично заносяться до групи ризику виникнення інсульту.

Читайте також:  Продукти, які зміцнять ваш імунітет у сезон грипу та застуди

Ще один продукт з числа провокаторів інсульту – це червоне м’ясо. Дієтолог стверджує, що літнім людям краще зовсім не є червоне м’ясо, від якого у них підвищується тиск. Краще віддати перевагу такі продукти, як біле м’ясо птиці або рибу.

Також з точки зору можливого розвитку інсульту можуть бути небезпечні продукти-напівфабрикати, що звільняють від необхідності готувати самостійно і вимагають лише розігріву. Дані продукти відрізняються великою кількістю консервантів, що забезпечує їм довге зберігання. Регулярне вживання напівфабрикатів призводить до відкладення в судинах солей і холестерину: чим вище концентрація, тим вище ймовірність інсульту.

Для захисту від інсульту лікар рекомендує строго контролювати вживання продуктів ковбасного виробництва. Жири, які містяться в ковбасі швидко «засмічують» судини, – при цьому, крім жирових компонентів, у ковбасній продукції міститься великий асортимент ароматизаторів, солі, штучних добавок.

Читайте також:  Лікарка розповіла як відрізнити гострий і хронічний синусит за симптомами

Ще один продукт, здатний наблизити інсульт, – майонез. Краще використовувати його альтернативу – йогуртну заправку або сметану, або готувати майонез самостійно. Лікар застерегла про те, що готовий майонез – це продукт, який рясніє шкідливими жирами, що призводять до різкого збільшення в крові холестерину, який забиває просвіт судин і тим самим провокує настання інсульту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ІНСУЛЬТ І ЧОМУ ВІН ВИНИКАЄ?

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ: 7 ДОРОГОЦІННИХ ПРАВИЛ