Слідчі вперше зв’язали рак грудей з бактеріальним дисбалансом. Це вдалося зробити за рахунок порівняння відмінностей у кількості і складі мікробів в тканинах, як здорових, так і уражених пухлинами молочних залоз.

Вчені з США вперше виявили, що бактеріальний склад тканини молочних залоз у жінок з раком грудей відрізняється від того, який спостерігається у здорових жінок. Це відкриття дає абсолютно новий погляд на причини розвитку пухлин грудей і на можливість їх медикаментозного лікування. Виявилося, що в тканинах молочних залоз здорових жінок міститься значно більше бактерій з категорії Methylobacterium. Ці бактерії живуть в організмі і впливають на багато хвороб. Зазначимо, що більша частина досліджень в останні роки були зосереджені на мікробіомі кишечника, тобто на бактеріях травного тракту. Але наука вже давно підозрювала, що в молочних залозах жінок також є свій мікробіом, який відіграє важливу роль у справі розвитку раку грудей.

Американським ученим вдалося зробити перший крок на шляху розуміння композиції цих бактерій у жертв раку грудей, коли вони виявили суттєву різницю між здоровою та ураженою раком грудною тканиною. Автори дослідження сподіваються виявити біомаркер, який допоможе їм діагностувати рак грудей швидко і максимально просто. А в майбутньому можна буде використовувати цю інформацію ще до появи раку грудей, що дозволить просто запобігти появі пухлин за рахунок застосування пробіотиків або антибіотиків.

Свої висновки вчені зробили на основі дослідження тканин 78 пацієнтів, які пройшли через мастектомію через інвазивну карциному, або косметичну хірургію грудей. Крім цього, вчені досліджували слизову оболонку порожнини рота і сечу для визначення бактеріальної композиції різних зон тіла. Крім Methylobacterium, як з’ясували вчені, у пацієнтів з раком в аналізах сечі є підвищений рівень грампозитивних бактерій, включаючи Staphylococcus і Actinomyces. Подальші дослідження необхідні для визначення ролі цих організмів у справі розвитку раку грудей.

Джерело: MedikForum