За будь-яких пошкодженнях статевих органів поспішіть звернутися до лікаря. Так ви зможете уникнути багатьох проблем.

Травми чоловічих статевих органів – проблема, з якою стикається багато чоловіків, проте далеко не всі при цьому звертаються за медичною допомогою. Хтось вважає травму дріб’язковою, а багато чоловіків просто соромляться йти до лікаря, особливо якщо травма була отримана за обставин, в яких соромно зізнатися фахівця. Разом з тим, нерідко травми бувають настільки серйозними, що обійтися без лікаря не вийде.

Які бувають травми?
  • Травма блискавкою. За статистикою, найчастішою причиною травм чоловічих статевих органів явялется блискавка на штанах. Застібання блискавки з неприємним результатом найчастіше зустрічається у чоловіків молодого віку, юнаків і хлопчиків. Незважаючи на те, що слід блискавки, як правило, залишає невелику рану, тим не менш, травма досить болюча
  • Надмірне тертя. Травма статевого члена внаслідок надмірного тертя найчастіше виникають у чоловіків, які тільки почали статеве життя, а також у тих, хто веде занадто активне статеве життя. Пошкодження шкіри також можуть трапитися під час мастурбації, особливо якщо при цьому не користуватися мастилом. При глибоких пошкодженнях шкірного покриву на статевому члені залишаються шрами.
  • Розрив вуздечки. Часто такі травми відбуваються у чоловіків, що мають коротку вуздечку з народження. У такому випадку при статевому акті можливий надрив або розрив вуздечки пеніса, що супроводжується кровотечею і болем.
  • Обмеження статевого члена. Перетягування статевого члена шнурами (ниткою, дротом), накладання кілець і використання інших травмуючих пристосувань можуть призвести до ущемлення чоловічого статевого органу. Часто подібними предметами балуються діти, а дорослі чоловіки використовують їх для поліпшення ерекції і занять мастурбацією.
  • Перелом статевого члена. При статевому акті пеніс може не потрапити в піхву, і вдаритися, наприклад, о стегно жінки або кістки тазу. Внаслідок сильного крововиливу при переломі статевий член набуває синього, і навіть чорного відтінку.
  • Каверн. При травмі статевого члена може статися розрив одного або декількох кавернозних тіл, при якому розвивається каверн – захворювання, що характеризується запаленням печеристих тіл статевого члена.
  • Постійна ерекція. У разі, коли статевий член тривалий час знаходиться в ерегованому стані, то, як правило, такий стан супроводжується болем, що пов’язано з розривом артерій. Таке захворювання називається «пріапізмом». Цукровий діабет і серповиднокліткова анемія є одними з факторів, що сприяють розвитку пріапізму.
  • Запальні та інфекційні захворювання. При запальних захворюваннях сечівника відбувається розрив дрібних артерій і губчастої тканини, внаслідок чого можуть утворитися рубці. Надалі рубці можуть призвести до викривлення статевого члена (хвороба Пейроні), так як при порушенні напруга статевого члена відбуватиметься нерівномірно.
  • Інші травми. У хлопчиків і підлітків травми статевих органів можуть виникнути при занятті спортом. Часто виникають пошкодження при падіннях з висоти, попаданні спортивних снарядів у пахову область і інших обставин.

Якщо ні кровотечі і запалення – розрив вуздечки статевого члена заживе сам

Лікування травм статевих органів

При отриманні травми, перше, що потрібно усвідомити чоловікові – це необхідність візиту до лікаря. Фахівці відзначають, що при пошкодженнях статевого члена основною проблемою є не сама травма, а нерішучість чоловіків.

Сучасна медицина майже в 100% випадків допоможе зберегти цілісність і функціональність статевих органів після травм при своєчасному зверненні за допомогою. Тому ні в якому разі не потрібно соромитися лікарів.

Перша допомога при травмах чоловічих статевих органів складається в накладенні асептичної пов’язки, що давить або джгута (через брак, можна скористатися хусткою) на пошкоджений орган. Якщо відбулося повне відсікання статевого члена при травмі, то орган потрібно покласти в лід, і протягом доби його можна назад пришити.

При запальних процесах доцільно застосування антибактеріальних та протизапальних засобів. Для запобігання росту гематоми використовуються кровоспинні препарати.

У переважній більшості випадків травми статевого члена вимагають хірургічного втручання. При утворенні гематоми необхідно її розтин і видалення кров’яних згустків для запобігання розвитку гнійної інфекції.