ГоловнаНовини Здоров'яВірусний гепатит вбиває більше людей, ніж ВІЛ, туберкульоз і малярія

Вірусний гепатит вбиває більше людей, ніж ВІЛ, туберкульоз і малярія

Вірусний гепатит вбиває в світі більше людей, ніж ВІЛ, малярія або туберкульоз. Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я.

вірусний гепатит

ВООЗ оголосила про те, що вірусний гепатит відповідає за більшу кількість передчасних смертей в різних країнах світу, ніж ВІЛ, туберкульоз чи малярія. У 2016 році вірусний гепатит вбив 1,34 млн осіб. Це на 140 000 більше, ніж туберкульоз, на 340 000 більше, ніж ВІЛ і на 621 000 більше, ніж малярія. Поряд з хворобами серця, дорожньо-транспортною пригодою і хворобою Альцгеймера, вірусний гепатит входить в десятку основних причин смертності жителів нашої планети. За словами дослідників, у світлі тих досягнень медицини, які були зроблені в боротьбі з гепатитом В і гепатит С, вірусний гепатит не отримує достатньої уваги з боку влади різних країн світу. Автори дослідження підкреслюють, що спалах захворюваності вірусним гепатитом в значній мірі пояснюється опіоїдною епідемією.

Читайте також:  Чому так корисно їсти моркву?

Вірусний гепатит викликає запалення печінки і пов’язані з цим проблеми зі здоров’ям. Найбільш часто відзначаються випадки гепатиту A, B і C. Гепатит А – це найбільш помірна і найменш поширена форма вірусу. Гепатит C зустрічається найчастіше, однак у 2014 році були розроблені дуже ефективні методи його лікування. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2015 році було інфіковано гепатитом 257 мільйонів чоловік. Найактивніше наука розробляє методи лікування хронічного гепатиту B, який викликає хвороби печінки, включаючи цироз, рак, а також відмову цього органу. Нове дослідження стало найбільш повним стосовно захворюваності на гепатит до сьогоднішнього дня.

Читайте також:  Представник ВООЗ назвала найбільш явний симптом при коронавірусу

Його автори проаналізували інформацію, зібрану з причин смертності населення 195 країн в період з 1985 по 2016 роки. Частково подібна поширеність гепатиту пояснюється тим, що вірусу потрібно до 15 років в організмі людини для того, щоб викликати серйозні проблеми.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News