Вірусний гепатит вбиває в світі більше людей, ніж ВІЛ, малярія або туберкульоз. Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я.

ВООЗ оголосила про те, що вірусний гепатит відповідає за більшу кількість передчасних смертей в різних країнах світу, ніж ВІЛ, туберкульоз чи малярія. У 2016 році вірусний гепатит вбив 1,34 млн осіб. Це на 140 000 більше, ніж туберкульоз, на 340 000 більше, ніж ВІЛ і на 621 000 більше, ніж малярія. Поряд з хворобами серця, дорожньо-транспортною пригодою і хворобою Альцгеймера, вірусний гепатит входить в десятку основних причин смертності жителів нашої планети. За словами дослідників, у світлі тих досягнень медицини, які були зроблені в боротьбі з гепатитом В і гепатит С, вірусний гепатит не отримує достатньої уваги з боку влади різних країн світу. Автори дослідження підкреслюють, що спалах захворюваності вірусним гепатитом в значній мірі пояснюється опіоїдною епідемією.

Читайте також:  Що трапиться зі здоров'ям, якщо їсти салати щодня

Вірусний гепатит викликає запалення печінки і пов’язані з цим проблеми зі здоров’ям. Найбільш часто відзначаються випадки гепатиту A, B і C. Гепатит А – це найбільш помірна і найменш поширена форма вірусу. Гепатит C зустрічається найчастіше, однак у 2014 році були розроблені дуже ефективні методи його лікування. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2015 році було інфіковано гепатитом 257 мільйонів чоловік. Найактивніше наука розробляє методи лікування хронічного гепатиту B, який викликає хвороби печінки, включаючи цироз, рак, а також відмову цього органу. Нове дослідження стало найбільш повним стосовно захворюваності на гепатит до сьогоднішнього дня.

Читайте також:  Які продукти знижують рівень цукру в крові

Його автори проаналізували інформацію, зібрану з причин смертності населення 195 країн в період з 1985 по 2016 роки. Частково подібна поширеність гепатиту пояснюється тим, що вірусу потрібно до 15 років в організмі людини для того, щоб викликати серйозні проблеми.

Джерело: MedikForum